Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Spory problem Czechów, muszą szukać trenera

Spory problem Czechów, muszą szukać trenera

fot. FIVB

Ze sporym problemem muszą się zmierzyć teraz włodarze czeskiej federacji siatkówki. Tuż po zakończeniu udziału swojej drużyny w Lidze Światowej z prowadzenia zespołu zrezygnował Miguel Angel Falasca. W lipcu zespół ma rozpocząć przygotowania do mistrzostw Europy, więc władze związku intensywnie pracują teraz nad znalezieniem nowego selekcjonera.

Powodem rezygnacji doskonale znanego polskim kibicom z pracy w PGE Skrze Bełchatów najpierw jako zawodnika w latach 2008-2012, a potem jako trenera w latach 2013-2016 Falaski są sprawy osobiste. Miguel Falasca funkcję selekcjonera reprezentacji Czech objął w 2016 roku i piastował ją zaledwie przez rok. W zakończonym niedawno występie w Lidze Światowej 2017 prowadzona przez Falascę reprezentacja Czech z bilansem czterech zwycięstw i pięciu porażek zajęła 8. miejsce w 2. dywizji. W swoim ostatnim meczu Czechy 1:3 przegrały z Holandią, zespół ma za sobą też nieudane kwalifikacje do mistrzostw świata 2018.

Drugim wyzwaniem w tym sezonie dla reprezentacji Czech będą mistrzostwa Europy. Czesi rozpoczną je 25.08 meczem ze Słowacją, następnie 27.08 zagrają z Niemcami, a dzień później z Włochami. Areną zmagań będzie Azoty Arena w Szczecinie. Na tym turnieju zespół poprowadzi już nowy trener. Kto to będzie? Na razie nie wiadomo. Czesi przygotowania planują rozpocząć w lipcu.źródło: cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, Mistrzostwa Europy, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved