Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Spore zmiany w ZAKSIE Strzelce Opolskie

Spore zmiany w ZAKSIE Strzelce Opolskie

Spore zmiany szykują się w drugoligowej ZAKSIE Strzelce Opolskie. – Na ten moment mogę powiedzieć, że w zbliżającym się sezonie będziemy mieli dziewięciu nowych zawodników. Z minionego w ekipie pozostanie ich piątka – mówi Grzegorz Ratajczak, prezes klubu.

Na ten moment ogłoszonymi zawodnikami są: Damian Pilichowski, Marcin Krawiecki, Justin Ziółkowski i Tomasz Kryński. Pierwszy z nich ostatnio występował w Volleyu Rybnik na pozycji libero. Rozgrywający Krawiecki i przyjmujący Ziółkowski z kolei opuścili AGH Kraków. Kryński zaś w ostatnim sezonie był atakującym Norwida Częstochowa. W klubie pozostają: Marcin Bachmatiuk, Maciej Walczak, Krzysztof Zapłacki oraz Grzegorz Wójtowicz, odejdzie natomiast Mikołaj Sarnecki.W minionym sezonie ZAKSA Strzelce Opolskie nie zdołała wywalczyć awansu do I ligi, a jakie są cele na nowy sezon? – Naszym priorytetem nie jest gra w I lidze. Wiadomo, że chcemy osiągnąć jak najlepsze wyniki, zdobyć jak najwięcej punktów, ale awans to dla nas dodatek. Przede wszystkim stawiamy na rozwój drużyny. Na pewno podejmiemy walkę o to, aby w przyszłym roku grać ligę wyżej, ale jeżeli nam się nie uda, nie będziemy płakać – przekonuje Ratajczak.

W połowie sierpnia zespół rozpocznie przygotowania do sezonu. – Jestem pewien, że co najmniej pięciu z naszych zawodników rozpocznie treningi z ekipą mistrza kraju – ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Trudno powiedzieć kto, ponieważ nie została jeszcze powołana kadra. Nasza drużyna będzie trenować z kędzierzyńskimi juniorami, a zawodnicy, którzy będą udoskonalali swoje umiejętności z pierwszą drużyną, wrócą do nas mniej więcej w połowie września – podsumowuje Ratajczak. Klub ten jest bezpośrednim zapleczem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

źródło: inf. własna, nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved