Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Spore zmiany w drugoligowym PLKS-ie Pszczyna

Spore zmiany w drugoligowym PLKS-ie Pszczyna

fot. plkspszczyna.pl

Po zakończonym sezonie PLKS Pszczyna przechodzi gruntowne zmiany. Roszady dotyczą zarówno kadry zespołu, stanowiska trenera, a także kierownika drużyny. Nowym szkoleniowcem będzie znany w Pszczynie Jarosław Bodys.

Bezpośrednio po zakończeniu sezonu 2015/2016 dotychczasowy trener Mariusz Błaszczyk nie wykluczał rozstania z drużyną PLKS–u. Tym bardziej, że podczas rozgrywanego w Pszczynie turnieju półfinałowego o wejście do I ligi na trybunach zasiadało kilku szkoleniowców, których nazwiska łączono z pszczyńskim zespołem, na czele z dobrze znanym Jarosławem Bodysem. Ten regularnie przyglądał się grze pszczynianek już w trakcie sezonu zasadniczego. – Obok Mariusza Błaszczyka rozmawialiśmy także z Wiesławem Czają, Krzysztofem Zabielnym i właśnie Jarosławem Bodysem. Wybór był prosty. To sprawdzony trener, którego dobrze znamy. Pracuje w zakładzie siatkówki na AWF–ie w Katowicach, a podczas wcześniejszej pracy w Pszczynie dał się poznać jako bardzo dobry taktyk – mówi Leszek Burda, który przejął należące do Janusza Krolla obowiązki kierownika drużyny. – Teraz ja będę bliżej drużyny, a pan Kroll wciąż jest sekretarzem klubu – tłumaczy.Oprócz zmian w sztabie doszło także do roszad w kadrze zespołu. Z PLKS–u odeszły Angelika Wardęga, Sandra Osuchowska, Aleksandra Baron, Patrycja Leśniewska, Agata Bartłomiejczyk, a w chwili obecnej działacze poszukują już tylko jednej zawodniczki. – Nie mamy obsadzonej pozycji atakującej i w tej chwili w zespole jest 11 zawodniczek. Z poprzedniego sezonu zagrają Agata Kozieł, a wcześniej Turbak, Katarzyna Boroń, Marta Jędrysik, Agnieszka Młynarczyk i Martynika Robel, a nowe twarze to Urszula Lorenc z Zawiszy Sulechów, Paulina Dyc z Sokoła Radzionków, Martynika Kołodziej z Silesii Volley Mysłowice, bliźniaczka Marty Jędrysik – Magdalena Kluza grająca ostatnio w PSPS-ie Chemiku Police, a także dwie zawodniczki z Sokoła 43 Katowice: Natalia Krzempek i Wiktoria Kubik – wylicza Leszek Burda.

Niewykluczone również, że w nowym sezonie na parkiecie pojawią się Daria Pala i Joanna Pyrek.Daria jest po operacji barku. W tej chwili nie jest brana pod uwagę do gry, a dołączy do zespołu, kiedy będzie w pełni zdrowa. Podobnie ma się sytuacja z Asią Pyrek, która w razie potrzeby jest gotowa występować dalej w PLKS–ie – dodaje kierownik.

Więcej informacji w portalu sps24.pl

źródło: sps24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved