Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Spore zmiany w Energetyku Poznań

Spore zmiany w Energetyku Poznań

fot. Energetyk Poznan

Aż 9 zawodniczek występujących w ostatnim sezonie w barwach Energetyka Poznań opuści klub. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi zawodniczki, które odeszły, mowa jest o zaciągu z Tarnowa i młodych twarzach, które mają się pojawić w Poznaniu. Do tej pory pierwszoligowiec ogłosił przedłużenie umów z czterema siatkarkami grającymi w Energetyku w minionym sezonie.

W rundzie zasadniczej zespół Energetyka Poznań zajął 6. miejsce w klasyfikacji drużyn I ligi. W I rundzie play-off podopieczne trenera Marcina Patyka przegrały jednak z późniejszym mistrzem tej klasy rozgrywkowej, Jokerem Świecie i pozostała im walka o miejsca 5-8. W turnieju w Opolu uległy tylko gospodyniom i ostatecznie zostały sklasyfikowane na szóstym miejscu w I lidze kobiet.Po sezonie w zespole nastąpiła rewolucja. Klub opuściły obie rozgrywające – doświadczona Aleksandra Pasznik i młoda Iwona Zuzel. Z Energetykiem pożegnała się również Karolina Różycka, a także Barbara Cembrzyńska i Katarzyna Urbanowicz. Nowego klubu szuka libero, Karolina Bohdanowicz, a klub ogłosił również rozstanie z trzema juniorkami, które w ubiegłym sezonie były w pierwszoligowej kadrze – Agatą Sklepik, Wiktorią Wnuk i Natalią Budnik.

Wiadomo, że barwy Energetyka nadal reprezentować będą środkowe Aleksandra Muszyńska i Simona Dreczka. W klubie pozostaje także przyjmująca Klaudia Świstek oraz atakująca Aleksandra Omelaniuk. Niewykluczone, że po wyleczeniu kontuzji w Poznaniu nadal grać będzie libero Natalia Bogdanowicz. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto dołączy do drużyny w przyszłym sezonie. Nieoficjalnie mówi się, że mogą to być dwie zawodniczki PWSZ Tarnów – Magdalena Jurczyk i Joanna Sikorska. W zespole mogą też pojawić się kolejne nowe twarze.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved