Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Spore zmiany w Energetyku, Amerykanka nową siatkarką

Spore zmiany w Energetyku, Amerykanka nową siatkarką

fot. Bernard Guziałek

Czwarta drużyna poprzedniego sezonu I ligi żeńskiej, czyli Enea Energetyk Poznań, mocno przebudowała skład. To nie znaczy jednak, że zmieni się charakter drużyny i jej cele. Energetyczna siatkówka w wykonaniu młodych i perspektywicznych zawodniczek ma znów doprowadzić poznański zespół do najlepszej czwórki.

Nie o wszystkich podopiecznych Marcina Patyka można jednak powiedzieć, że są dopiero na dorobku. Rolę liderki drużyny, po pożegnaniu Beaty Pawlickiej, ma przejąć była przyjmująca reprezentacji, a w ostatnim sezonie Enei PTPS Piła, Karolina Różycka. 33-letnia siatkarka ma za sobą także występy w VC Wiesbaden, Azzerail Baku i Yesilyurt Stambuł. Pozostałe nowe twarze w drużynie pasują już jednak do hasła „to idzie młodość”.Ciekawym transferem będzie z pewnością przyjście Amerykanki polskiego pochodzenia, 22-letniej atakującej Izabelli „Izzy” Rapacz. Pochodząca z Chicago córka byłej siatkarki ostatnio grała w drużynie Temple University Filadelfia. – Ciężka praca się opłaca. Z dumą ogłaszam, że podpisałam swój pierwszy profesjonalny kontrakt w Polsce. Nigdy nie byłoby to możliwe bez wszystkich ludzi, którzy pomogli mi osiągnąć ten cel – napisała na Twitterze niezwykle urodziwa siatkarka.

Rapacz nie grała dotychczas w Europie, ale to zawodniczka z dużym potencjałem i dlatego szefostwo klubu sporo sobie po jej grze obiecuje. – Treningi rozpoczną się 1 sierpnia i dopiero po kilku tygodniach dowiemy się na co stać naszą nową atakującą. Pewne jest natomiast to, że to dziewczyna z entuzjastycznym nastawieniem i o bardzo dobrych warunkach fizycznych, chcąca pokazać się z jak najlepszej strony na polskich parkietach – podkreślił Robert Rakowski, prezes Enei Energetyka.

Do poznańskiej drużyny dołączy także 20-letnia środkowa Simona Dreczka, która w poprzednim sezonie reprezentowała barwy MKS-u Dąbrowa Górnicza. Z LSK do Enei Energetyka przywędruje też atakująca Aleksandra Omelaniuk (20-latka z Legionovii). Wreszcie podwójne wzmocnienie na środku siatki nadejdzie z Karpat Krosno za sprawą Aleksandry Muszyńskiej (20-latka pochodząca z Płocka, absolwentka SMS-u PZPS Szczyrk) i Katarzyny Urbanowicz (22-latka, wychowanka Gedanii, mająca za sobą występy w Atomie Sopot i Chemiku Police).

Młode oblicze zespołu to nie tylko nowe siatkarki, ale również te z podstawowego składu z poprzedniego sezonu, czyli Klaudia Świstek, Aleksandra Pasznik, Barbara Cembrzyńska oraz Karolina Bohdanowicz. W akcji przebudowaną ekipę poznanianek będzie można zobaczyć podczas drugiej edycji turnieju Poznań Cup w dniach 8-9 września w hali na „Chwiałce”, gdzie będą się też odbywać mecze ligowe. Siatkarki na pewno też się pojawią 7 września na 60-leciu klubu w auli AWF-u.

Więcej w Głosie Wielkopolskim

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved