Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Spore zmiany w BlueSoft Mazovii Warszawa

Spore zmiany w BlueSoft Mazovii Warszawa

W warszawskim drugoligowcu spore zmiany, zespół budowany jest na awans do I ligi. W szeregach BlueSoft Mazovii znalazło się dużo nowych twarzy nie tylko zawodniczek. Na ławce trenerskiej zasiadł Robert Kupisz, który razem z Jakubem Ślusarczykiem poprowadzi tegoroczny zespół.

Od 14 sierpnia drużyna przygotowuje się do nadchodzącego sezonu na zgrupowaniu w Ustce. Poza bieganiem, siłownią i treningami w hali zawodniczki spędzają dużo czasu na wzajemnym poznawaniu się.Na pozycji rozgrywających zobaczymy Aleksandrę Mudę (ostatnio AZS AWF Warszawa) oraz Magdalenę Karpińską (MKS Kalisz). Na środku już trzeci sezon reprezentowała barwy Mazovii będzie Agnieszka Banasiak. Obok niej na środku siatki zobaczymy Klaudię Cieśluk (AZS AWF), Michalinę Sikorę (Trefl Malbork) oraz Zuzannę Gnas (Opiniogóra).

Zmiany nastąpiły również na pozycji przyjmujących. Do Oliwii Sieradzkiej, która reprezentowała barwy klubu w minionym sezonie, dołączyły Nadia Wydmańska (AZS AWF), Joanna Prokop (Nike Węgrów), Michalina Błaszczyk (AZS AWF) oraz Gabriela Mazur (AZS Opole). W ataku Mazovii kolejny sezon grać będzie Marcelina Nowak oraz młoda Natalia Pustelnik (Młoda Liga BKS Bielsko-Biała).

Na pozycji libero w warszawskiej drużynie zagrają Klaudia Kucharska – trzeci sezon w BlueSoft Mazovii oraz Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (Karpaty Krosno).

Drużyna zapowiada solidną pracę, która finalnie ma zaowocować awansem do I ligi. W nadchodzącym sezonie podział grup w II lidze kobiet jest nieco inny niż rok temu. Najgroźniejszymi rywalami Mazovii wydawać się mogą Ósemka Siedlce czy spadkowicz z I ligi – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. – Spodziewamy się walki z każdą drużyną. Każdy mecz jest ważny w drodze do celu. Myśląc o I lidze, nie możemy sobie pozwolić na przypadkowe porażki. Chcemy solidnie podejść do nadchodzącego sezonu – zapowiada trener Jakub Ślusarczyk.

W nadchodzących tygodniach drużyna Mazovii uda się na turniej do Jawora (1-3 września), a następnie w dniach 8-9 oraz 16-17 września organizuje turnieje u siebie, czyli w hali OSiR Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37b. Mazovia zmierzy się z Radomką Radom, Energetykiem Poznań, białoruskim Mozyrem, AZS-em AWF Warszawa oraz Szóstką Mielec.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved