Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Spore zamieszanie z Onico Warszawa

ONICO Warszawa potwierdziło, że przystąpi do meczu o Superpuchar Polski. Informację opublikował rzecznik Polskiej Ligi Siatkówki, Kamil Składowski. W piątek organizatorzy Memoriału Gołasia ogłosili, że zamiast warszawskiej drużyny w turnieju zagra Cuprum Lubin. Po interwencji działaczy klubu z Warszawy… odwołali tę zmianę.

W związku z niepokojącymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi ryzyka nieotrzymania przez ONICO Warszawa licencji PZPS do udziału w rozgrywkach Plus Ligi w sezonie 2019/2020 oraz braku gwarancji udziału w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia, organizatorzy postanowili zrezygnować z udziału stołecznego klubu w imprezie.  – Dbając o renomę turnieju, szanując kibiców i sponsorów zostaliśmy zmuszeni do podjęcia takiej decyzji. Mamy nadzieję, że problemy warszawskiej drużyny są przejściowe i jeszcze w tym sezonie będziemy kibicować jej na krajowych i europejskich boiskach – powiedziała Anna Sumelka.Jeszcze tego samego dnia organizatorzy Memoriału Gołasia wycofali się z tej decyzji i warszawski zespół jednak wystąpi w turnieju. ONICO Warszawa, wicemistrz Polski w siatkówce, stanął nad przepaścią. W związku z upadłością sponsora tytularnego przyszłość klubu stanęła pod znakiem zapytania, ale wydaje się, że misja ratunkowa przyniesie pozytywne efekty.

W piątek kibice stołecznej ekipy dostali powody do optymizmu. Klub z Warszawy poinformował, że przystąpi do meczu o Superpuchar Polski w siatkówce, w którym 23 października zmierzy się z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle. Oficjalnie te doniesienia przekazał Kamil Składowski, rzecznik prasowy Polskiej Ligi Siatkówki.

Nie wiadomo jeszcze, pod jaką nazwą ekipa wystąpi w rozgrywkach, ale informacja o wzięciu udziału w Superpucharze Polski jest dobra dla fanów warszawskiej drużyny, która sezon w PlusLidze ma rozpocząć 27 października meczem z MKS Będzin. – Jeśli warszawski klub spełni warunki dotyczące przystąpienia do meczu o Superpuchar, będzie to oznaczać, że będzie mógł wystąpić także w PlusLidze. Jeśli się nie uda, szykowany jest wariant rezerwowy, jeśli chodzi o rywala dla ZAKSY – mówił niedawno Składowski.

źródło: polsatsport.pl, sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved