Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Spore przetasowania w Orle Międzyrzecz

Spore przetasowania w Orle Międzyrzecz

Do sporych zmian kadrowych doszło w międzysezonowej przerwie w Orle Międzyrzecz. Wprawdzie jego szkoleniowcem nadal będzie Marcin Karbowiak, ale tylko siedmiu zawodników przedłużyło kontrakty z lubuską ekipą. Skład Orła uzupełnią młodzi i perspektywiczni zawodnicy, a największym wzmocnieniem jest pozyskanie ogranego w II lidze Wojciecha Janasa.

W międzysezonowej przerwie w Orle Międzyrzecz doszło do sporych przetasowań kadrowych. O ile przed poprzednimi rozgrywkami skład został niemal utrzymany, o tyle obecnie przedłużono kontrakty tylko z siedmioma zawodnikami. Są nimi: Piotr Haładus (rozgrywający), Damian Misterski, Artur Troska, Tomasz Chwirot (środkowi), Mariusz Szulikowski, Patryk Greś (przyjmujący) oraz Marcin Wanat (libero). Na rozegraniu o miejsce w składzie z Haładusem rywalizował będzie Łukasz Durbajłło, który w ostatnim sezonie reprezentował barwy Huraganu Międzyrzec Podlaski. Na ataku w Orle występowali będą absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, Bartosz Kowalczyk, a także wychowanek międzyrzeckiego klubu, który ukończył SMS Piła – Alan Szarleta. Skład na środku uzupełnił Paweł Jakubowski. To 19-letni zawodnik, który ostatnio reprezentował Cuprum Lubin w Młodej Lidze. Ze Szczecina do Międzyrzecza przeniósł się 20-letni Michał Podolski, ale na przyjęciu największym wzmocnieniem będzie pozyskanie Wojciecha Janasa, który w poprzednich rozgrywkach wywalczył awans do I ligi. Z kolei na libero zagra ograny na II-ligowych parkietach Michał Richter.Chcieliśmy odmłodzić zespół, bo młodość ma sprawić, że w zespole będzie walka i rywalizacja o miejsce w podstawowej szóstce. Liczę, że chłopcy będą bardzo ambitnie podchodzić do swoich obowiązków. Oczywiście nie twierdzę, że wcześniej siatkarze tak nie robili, ale część zawodników musiała zrezygnować z gry ze względu na obowiązki zawodowe, bo one nie do końca pozwalały im na pełne uczestnictwo w treningach i meczach, co wpłynęło na to, że skład znacząco się zmienił – powiedział Marcin Karbowiak, szkoleniowiec lubuskiego zespołu. – Jak ci młodzi zawodnicy wkomponują się do pięciu, sześciu doświadczonych graczy, to mam nadzieję, że potencjał zespołu będzie trochę większy niż w poprzednim sezonie – dodał.

Wszystko wskazuje na to, że po kilku sezonach gry w pierwszej grupie międzyrzecka drużyna wróci ponownie do grupy, w której grają inne lubuskie zespoły, czyli chociażby AZS Zielona Góra, Sobieski Żagań czy Astra Nowa Sól. Trener Orła nie ukrywa zadowolenia z takiego obrotu sprawy. – Bardzo chcieliśmy wrócić do tej grupy z dwóch względów. Pierwszy jest ekonomiczny, bo w pierwszej grupie wyjazdy były zdecydowanie dłuższe i bardziej kosztowne, a po drugie po awansie Olimpii Sulęcin do I ligi w pierwszej grupie nie byłoby żadnych spotkań derbowych, przez co byłoby mniejsze zainteresowanie meczami ze strony kibiców. W czwartej grupie spotkań derbowych kilka będzie, a na papierze widać, że będzie bardzo ciekawie – skomentował Karbowiak, trener Orła, który najprawdopodobniej przygotowania do sezonu rozpocznie 16 sierpnia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved