Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sponsor tytularny, ciężka praca i duże ambicje zespołu z Wieliczki

Sponsor tytularny, ciężka praca i duże ambicje zespołu z Wieliczki

fot. Patrycja Płachta

Po zakończeniu poprzedniego, udanego dla wieliczanek sezonu działacze klubu rozpoczęli rozmowy ze sponsorami, których efektem miało być umożliwienie wzmocnienia zespołu przed nadchodzącym sezonem. Rozmowy te zakończyły się sukcesem, a drużyna z Solnego Miasta będzie występowała od teraz pod nazwą 7R Solna Wieliczka.

Wraz z realizacją inwestycji na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej około dwa lata temu zaczęliśmy wspierać pierwszoligową kobiecą drużynę siatkarską z Wieliczki, WTS Solną. Jesteśmy dumni, że awans do I ligi siatkarki Solnej wywalczyły sobie już w pierwszym roku istnienia drużyny. Ambicja i dynamiczny rozwój drużyny bardzo nam zaimponowały. Cieszę się, że od tego sezonu drużyna będzie występować w barwach 7R – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R S.A.



To dla nas wspaniała chwila. Ciężka praca wykonywana przez wszystkich działaczy klubu w ciągu dwóch ostatnich lat przyniosła ogromny efekt. Dzięki wsparciu firmy 7R staniemy się jeszcze mocniejszą i bardziej rozpoznawalną marką na siatkarskiej mapie Polski – powiedział prezes 7R Solnej, Mariusz Tyrański. – Ogromne podziękowania dla pana Tomasza Lubowieckiego i całego zarządu spółki za pomoc i jednocześnie zaufanie, jakim nas obdarzyli. Dołożymy wszelkich starań, aby zespół w nadchodzącym sezonie walczył o najwyższe cele – dodał wiceprezes Jerzy Grabka.

Zespół pod okiem nowego trenera Ryszarda Litwina rozpoczął przygotowania 31 lipca. Na obecnym etapie drużyna trenuje 8 razy w tygodniu. 15 i 16 września 7R Solna zagra w turnieju w Legionowie, gdzie zmierzy swoje siły z gospodyniami, a także MKS Kalisz oraz PTPS Piła. W dniach 22-23 września w Wieliczce odbędzie się trzeci turniej o Solną Piłkę, z udziałem zespołów z Orlen Ligi: Legionovii Legionowo, MKS-u Dąbrowa Górnicza oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Na przełomie września i października zespół zainauguruje sezon wyjazdowym turniejem Pucharu Polski w Murowanej Goślinie. Zmierzy się w nim z gospodarzami: KS-em Murowana Goślina, a także UNI Opole oraz Karpatami Krosno. Z turnieju awansuje tylko zwycięzca, który w styczniu zagra z zespołem z Orlen Ligi w kolejnej rundzie. Pierwszą ligę 7R Solna rozpocznie 7 października, we własnej hali podejmując KS Energetyka Poznań – jest to beniaminek ligi z dużymi ambicjami i na pewno apetytem na sprawienie niespodzianki. Już w trzeciej kolejce, 18 października, do Wieliczki przyjedzie ubiegłoroczny triumfator I ligi oraz zdecydowany kandydat do awansu – Wisła Warszawa.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved