Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Społem Kielce zagra w PlusLidze

Społem Kielce zagra w PlusLidze

fot. Effector Kielce

Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Kielcach została sponsorem strategicznym kieleckiego klubu na sezon 2017/2018. Od dziś pierwsza drużyna siatkarzy nosi nazwę Społem Kielce. Siatkarze Społem Kielce pierwszy sparing rozegrają już w najbliższą sobotę, a ich rywalem będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Umowa sponsorska wchodzi w życie z dniem 1 września b.r. – To niezwykle ważny moment dla klubu – podkreśla Jacek Sęk, prezes Społem Kielce. – Jesteśmy dumni, że to właśnie Społem PSS, które jest marką z ugruntowaną, wiarygodną pozycją, znaną zarówno w regionie świętokrzyskim, jak i w całej Polsce, postanowiło rozszerzyć naszą współpracę i zostać sponsorem tytularnym. Cieszymy się, że sponsor dostrzega potencjał sportowy naszego zespołu i razem będziemy przeżywać sportowe emocje. Mam nadzieję, że w 2019 roku wspólnie będziemy świętować 100-lecie działalności Społem PSS Kielce – dodaje.Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Kielcach od wielu lat aktywnie angażuje się we wsparcie sportu w regionie. Jednak sponsorem tytularnym klubu grającego w ekstraklasie rozgrywek została po raz pierwszy. – Nie tylko tradycja upoważnia nas do sponsorowania kieleckiej siatkówki, ale nasze miejsce na rynku i wiara w to, że ta drużyna przyczyni się do uzyskania przez Kielce tytułu Europejskiego Miasta Sportu 2018, o co zabiega prezydent miasta – skomentowała decyzję zarządu Społem PSS prezes Helena Gontarz. – Siatkówka w Polsce ma równie bogatą historię jak nasza firma. Łączy nas choćby fakt, że pierwszy mecz pokazowy siatkówki w Polsce miał miejsce w 1919 roku w Warszawie – dodał Grzegorz Pabis, wiceprezes zarządu Społem PSS Kielce ds. Handlu.

Siatkarze Społem Kielce pierwszy sparing rozegrają już w najbliższą sobotę, a ich rywalem będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z drużyny, która w poprzednim sezonie zajęła 13. miejsce w ekstraklasie, pozostało tylko siedmiu zawodników: Maciej Pawliński, Jakub Wachnik, Szymon Biniek, Aleksiej Nałobin, Andrij Orobko, Patryk Więckowski i Michał Superlak. Nowymi zawodnikami zespołu ze stolicy regionu świętokrzyskiego zostali: przyjmujący Jakub Szymański (poprzednio w SMS-ie Spała) i Łukasz Łapszyński (AZS Politechnika Warszawa), rozgrywający Przemysław Stępień (Lotos Trefl Gdańsk), środkowi bloku Mariusz Schamlewski (Victoria Wałbrzych) i Białorusin Maksym Morozow, kolejny rozgrywający Piotr Adamski (AGH Kraków) oraz libero Mateusz Czunkiewicz (Łuczniczka Bydgoszcz).

źródło: siatkakielce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved