Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W sparingu GKS Katowice lepszy od graczy z Zawiercia

W sparingu GKS Katowice lepszy od graczy z Zawiercia

fot. siatkowka.gkskatowice.eu

W Katowicach kolejny sparing rozegrali siatkarze miejscowego GKS-u, którzy podejmowali Alruon Virtu CMC Zawiercie. Od początku do końca warunki na boisku dyktowali siatkarze miejscowej drużyny, którzy dość pewnie wygrali 3:0, a na swoim koncie zapisali również dodatkową odsłonę.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli siatkarze z Katowic, którzy wygrali aż osiem pierwszych akcji. Na tablicy wyników cały czas utrzymywała się wysoka przewaga ekipy Dariusza Daszkiewicza, która nie oddała go do końca premierowej odsłony, pewnie wygrywając 25:14. W tej części meczu najwięcej punktów zdobył Jan Nowakowski, który do 3 udanych ataków dołożył 3 bloki.Już nie tak imponująco, ale również dobrze, kolejną partię rozpoczęli katowiczanie (8:6), którzy wraz z rozwojem partii powiększali swoje prowadzenie (16:12). Ponownie nie dali rywalom doprowadzić do remisu i dzięki dobrej postawie przede wszystkim w ofensywie mogli cieszyć się z prowadzenia w całym meczu 2:0. W całym pojedynku najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym długo żadnej z drużyn nie było dane zbudować wyraźnej przewagi. Wydawało się, że końcówka należeć będzie do GKS-u, a (21:18), ale swoje straty odrobili siatkarze z Zawiercia. Nie wystarczyło to jednak do wygranej, bowiem w zaciętej końcówce kropkę nad i postawili gospodarze.

Obie drużyny umówiły się również na kolejną partię, w której znów od początku do końca na boisku dominowali siatkarze miejscowej ekipy. Na przestrzeni całego pojedynku katowiczanie nie dali szans rywalom, świetnie spisując się w ofensywie. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza zanotowali 57% udanych ataków. Po stronie GKS-u najwięcej punktów zdobył Jan Nowakowski – 13, a 11 dołożył Miłosz Zniszczoł. W szeregach Aluron Virtu CMC Zawiercia liderem był Grzegorz Bociek, notując na swoim koncie 12 oczek.

GKS Katowice – Aluron Virtu CMC Zawiercie 4:0
(25:14, 25:20, 30:28, 25:20)

Składy zespołów:
GKS: Nowakowski (13), Szymański (10), Firlej, Jarosz (9), Kohut (7), Szymura (6), Gregorowicz (libero) oraz Drzaga (2), Kwasowski (9), Buchowski (4), Zniszczoł (11), Fijałek i Musiał (4)
Aluron Virtu: Swodczyk (7), Malinowski (5), Ferreira (6), Gawryszewski (4), Cacić (6), Masny (2), Andrzejewski (libero) oraz Waliński (8), Kania (1), Bociek (12) i Makowski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved