Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sparingowy remis Chemika Police z Dresdner S.C.

Sparingowy remis Chemika Police z Dresdner S.C.

Siatkarki Chemika Police, wykorzystując przerwę w rozgrywkach LSK, rozegrały w niedzielę pierwszy z dwóch sparingów z niemieckim Dresdner S.C. Zakończył się on wynikiem remisowym 2:2. Drugi mecz zaplanowano na poniedziałek. Warto podkreślić, że w niemieckiej drużynie asystentem trenera jest Wojciech Paleszniak a trenerem od przygotowania fizycznego Łukasz Zarębkiewicz.

W pierwszej części premierowej odsłony to policzanki przeważały. Były zespołem lepszym w każdym elemencie. W pewnym momencie podopiecznym Ferhata Akbasa przydarzył się przestój, a rywalki poderwały się do walki.  Dobrze zagrały blokiem i wyrównały na 19:19. Chemik popracował jednak zagrywką, do tego doszły też błędy rywalek i zrobiło się 24:21. Takiej przewagi gospodynie już nie roztrwoniły.

Początek drugiego seta był wyrównany, w pewnym momencie Dresdner S.C. odskoczyło na 5:3 Błąd rywalek pozwolił Chemikowi wyrównać na 5:5. Siatkarki z Drezna ponownie jednak wypracowały sobie przewagę, którą sukcesywnie powiększały (16:11). W ekipie z Polic słabiej funkcjonowało przyjęcie i atak, pojawiło się sporo niedokładności (22:16). Przy zagrywce Iriny Truszkiny zrobiło się 21:23, ale ostatnie akcje należały do przyjezdnych.

Swoją dobrą grę podopieczne trenera Alexandra Waibla kontynuowały także w kolejnej partii, sprawiały policzankom sporo problemów swoją zagrywką, a po nieudanym ataku Agnieszki Bednarek prowadziły 7:2. Przeważały one w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (17:10). Zagrywka Eweliny Polak pozwoliła policzankom zbliżyć się na 13:18. Rywalki były jednak skuteczniejsze w ataku, pracowały też blokiem (24:18). Chemik obronił dwie piłki setowe, ale wkrótce przegrywał w meczu 1:2.

Policzanki szybko wypracowały sobie przewagę w czwartym secie. Kiwka Eweliny Polak dała już wynik 6:2. W tej części meczu to Chemik był stroną dominującą, a rywalki nie miały argumentów, by podjąć walkę (11:4, 15:8, 16:10, 20:13).  W ataku punktowały Irina Truszkina i Martyna Grajber, funkcjonował blok i zagrywka (23:14). Atak Wilmy Salas dał rezultat 24:15. Ostatecznie tę część meczu Chemik wygrał 25:16.

Grupa Azoty Chemik Police – Dresdner S.C. 2:2
(25:22, 21:25, 20:25, 25:16)