Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Sparingowo Estonia lepsza od Espadonu Szczecin

Sparingowo Estonia lepsza od Espadonu Szczecin

Beniaminek PlusLigi Espadon Szczecin ma już za sobą drugą grę kontrolną. Po remisowym pojedynku z Cuprum Lubin podopieczni Milana Simojlovicia zmierzyli się z reprezentacją Estonii, która przygotowuje się do kwalifikacji do mistrzostw Europy. Lepsi okazali się Estończycy, wygrywając 3:0. W dodatkowym secie jednak triumfowali szczecinianie.

Mecz w Lubinie lepiej rozpoczęli siatkarze Espadonu. Prowadzili oni 8:6, a potem powiększali przewagę (16:12, 21:15). Końcówka pierwszej partii została jednak zdominowana przez Estończyków, którzy triumfowali 25:22. W drugim secie podopieczni Gheorghe Cretu od samego początku wypracowali sobie nieznaczną przewagę (8:6, 16:13). Utrzymali ją do samego końca (21:17, 25:22) i prowadzili w meczu 2:0. W trzecim secie przez większość czasu prowadził Espadon (8:6, 16:13), ale Estonia ponownie odrobiła straty i po zaciętej końcówce okazała się lepsza. Walki nie brakowało także w dodatkowej trzeciej partii, tym razem jednak lepszy okazał się beniaminek PlusLigi, wygrywając 15:13. Warto jednak podkreślić, że wszystkie drużyny PlusLigi grające z reprezentacjami krajów są na innym etapie przygotowań. Kwalifikacje do mistrzostw Europy rozpoczynają się już 15 września, rywalami Estonii będą Czechy, Rumunia i Macedonia. Rozgrywki ligowe natomiast ruszają 30 września meczem Espadonu z ZAKSĄ.

W sobotnim sparingu indywidualnie najlepsi byli Rauno Tamme i Robert Täht, którzy zdobyli po jedenaście punktów. Dla Espadonu 15 punktów zdobył Michał Ruciak, a 13 Bartłomiej Kluth. Warto odnotować przewagę Estonii w blokach punktowych (11:5), Espadon za to był lepszy w asach serwisowych (5:2). W ataku obie ekipy prezentowały się podobnie, szczecinianie zanotowali 41-procentową skuteczność, natomiast Estonia 39-procentową. Espadon Szczecin oddał jednak rywalom więcej punktów po błędach własnych. – Po meczu drużyna wie, że popracować musimy jeszcze między innymi nad blokiem. Zbyt swobodnie i zbyt długo był on przez rywali obijany. I to ogólne wrażenie całej drużyny – podsumował II trener Espadonu Michał Mieszko Gogol. Po powrocie z Lubina drużyna nie wraca już na obiekty w Policach, gdzie spędziła ostatnie dni. Kolejne treningi odbywać się będą już w hali Azoty Arena – miejscu, gdzie rozgrywane będą mecze o ligowe punkty i w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

Estonia – Espadon Szczecin 3:0
(25:22, 25:22, 25:23)
dodatkowy set: 13:15

źródło: inf. prasowa, inf. własna, volley.ee