Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sparingowe granie zespołów z Radomia i Suwałk

Sparingowe granie zespołów z Radomia i Suwałk

Siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom mają za sobą pierwsze sprawdziany przed nowym sezonem w PlusLidze. Wojskowi w sobotnie (28 września) popołudnie podejmowali w hali MOSiR-u, beniaminka PlusLigi – MKS Ślepsk Malow Suwałki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Zespoły ponownie spotkały się w niedzielę i tym razem lepsi byli radomianie.

Lepiej sobotni mecz w hali MOSiR-u rozpoczęli siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki. Premierowa partia przez większość seta układała się pod dyktando gospodarzy, jednak w końcówce partii szalę zwycięstwa po walce na przewagi, przechylili siatkarze z Suwałk. Podopieczni Andrzeja Kowala triumfowali 27:25.

W drugiej odsłonie sparingowego meczu MKS również sięgnął po zwycięstwo. Drużyna z Suwałk wygrała kolejną partię 25:18 i w całym meczu prowadziła już 2:0. Od trzeciego seta gra Cerrad Enea Czarnych Radom wyraźnie się poprawiła, czego efektem było pewne zwycięstwo 25:18. W czwartej odsłonie towarzyskiego meczu ręce w geście triumfu wznieśli siatkarze WKS-u, którzy przed własną publicznością wygrali 26:24, a całe spotkanie zakończone zostało remisem 2:2.

To nasz pierwszy sparing, ale już wiemy, że czeka nas jeszcze wiele pracy. Dobrze wyglądała relacja blok-obrona, ale w samym bloku mogliśmy zagrać zdecydowanie lepiej. Musimy grać szybszą siatkówkę. Na dokładniejszą analizę przyjdzie czas po drugim meczu ze Ślepskiem, który czeka nas już kolejnego dnia. – powiedział po spotkaniu, pierwszy trener Cerrad Enea Czarni Radom, Robert Prygiel. – Z tygodnia na tydzień prezentujemy się coraz lepiej. Mamy bardzo solidne przyjęcie i to pozwala ciekawie kreować grę. Równie dobrze oceniam naszą grę blokiem. Na szczególną uwagę zasługuję atmosfera w zespole, która jest naprawdę pozytywna. Nie mogę doczekać się kolejnych meczów, a przede wszystkim rozpoczęcia sezonu w PlusLidze – przyznał przyjmujący Ślepska, Kevin Klinkenberg. – Pierwszy set to pokaz naszego charakteru – wygraliśmy go w końcówce, na przewagi, po fajnej walce. Bardzo dobrze rozpoczęliśmy drugiego seta, w dużej mierze dzięki mocnym i skutecznym zagrywkom Nicolasa, dzięki czemu udało nam się odskoczyć na kilka punktów i dotrzymać przewagę do końca. W trzeciej partii nastąpiły liczne rotacje na boisku i przyniosły trochę „uproszczoną” grę z naszej strony. Przegraliśmy tę odsłonę stosunkiem 18:25, ale nie złożyliśmy broni. W ostatniej odsłonie radomianie co prawda również zwyciężyli, ale ambitna gra i wola walki ponownie doprowadziły nasz zespół do gry „punkt za punkt” – dodał środkowy, Łukasz Rudzewicz.

Najlepiej punktującym zawodnikiem WKS-u, był Bartosz Firszt, który zapisał na swoje konto 12 punktów. Po stronie gości najwięcej „oczek” zdobył Nicolas Szerszeń – 18 punktów.

Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Ślepsk Malow Suwałki 2:2
(25:27, 18:25, 25:18, 26:24)

Cerrad Enea Czarni Radom: Ostrowski, Kędzierski, Boruch, Filip, Firszt, Włodarczyk, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Protopsaltis, Grzechnik, Butryn
MKS Ślepsk Malow Suwałki: Siek, Klinkerberg, Szerszeń, Bołądź, Takvam, Gonciarz, Stańczak (libero) oraz Filipowicz (libero), Skrzypkowski, Rudzewicz, Rohnka

Niedzielna rywalizacja w Kobyłce rozpoczęła się bardzo dobrze dla drużyny Roberta Prygla. Wojskowi wygrali premierową odsłonę 25:23. W drugiej odsłonie wynik seta zakończył się triumfem WKS-u 25:23 i w całym meczu radomianie prowadzili już 2:0. Od trzeciego seta szkoleniowcy dokonali wielu zmian w wyjściowym składzie. MKS znacznie poprawił swoją skuteczność na zagrywce oraz ataku, czego efektem były dwa kolejne wygrane sety 25:18 oraz 25:18.

W tie-breaku lepsi okazali się siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom, którzy wygrali po walce na przewagi 17:15. Najwięcej punktów w meczu dla zespołu WKS-u zdobyli: Bartłomiej Grzechnik (11 punktów), Bartosz Firszt (11 punktów), Wojciech Włodarczyk (11 punktów) i Karol Butryn (11 punktów). Po stronie MKS-u Ślepsk Malow Suwałki, z kolei najlepiej punktowali: Nicolas Szerszeń (20 punktów), Bartłomiej Bołądź (17 punktów) oraz Kevin Klinkenberg (13 punktów).

Poniedziałek (30 września) będzie dla zespołu dniem wolnym od treningów. Wojskowi do zajęć wrócą we wtorek (1 października). Dwa dni później Cerrad Enea Czarni Radom wybiorą się na turniej do Lwowa, który rozegrany zostanie w dniach 4-6 października, a rywalem WKS-u będzie Asseco Resovia Rzeszów, Barkom Kazany Lwów oraz Galatasaray Stambuł.

Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:2
(25:23, 25:23, 18:25, 18:25, 17:15)

Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski, Grzechnik, Ostrowski, Butryn, Protopsaltis, Firszt, Masłowski (libero) oraz Ruciak (libero), Filip, Włodarczyk, Boruch
MKS Ślepsk Malow Suwałki: Szerszeń, Bołądź, Takvam, Sapiński, Rohnka, Gonciarz, Filipowicz (libero) oraz Siek, Skrzypkowski, Rudzewicz

źródło: slepsksuwalki.pl, wksczarni.pl