Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dwa sparingi wrocławianek z kaliszankami

Dwa sparingi wrocławianek z kaliszankami

W piątek i sobotę #VolleyWrocław rozegrał dwa sparingi z Energa MKS Kalisz. Materiał zgromadzony przez sztaby szkoleniowe ma pomóc trenerom w analizie procesu przygotowania do sezonu 2019/2020.

#VolleyWrocław do sparingów z Energa MKS Kalisz przystąpił po niespełna tygodniowych treningach w szóstkach. Na tym etapie przygotowań zgranie nie jest jeszcze potrzebne. Sztab chciał przetestować kilka możliwości ustawień, a przede wszystkim sprawdzić realizację zadań, nad którymi pracowano przez ostatnie tygodnie.Piątkowy sparing rozegrano we Wrocławiu. W tym dniu gra była bardziej treningowa, chociaż udało się rozegrać także kilka setów z dorzucanymi piłkami. W zależności od etapu treningu – grano sety do 15 punktów lub od tego pułapu wzwyż. To pozwoliło przetrenować kilka schematów, które były przewidziane na ten dzień. Na boisku można było zobaczyć Roksanę Wers i Klaudię Felak – obie powracają do sprawności po kontuzjach kolana, które wydarzyły się w zeszłym sezonie.

W sobotę rywalizacja przeniosła się do Kalisza, gdzie rozegrano mecz zgodnie z zasadami gry w siatkówkę. Trenerzy przed spotkaniem umówili się na cztery sety. #VolleyWrocław musiał uznać w nim wyższość rywalek, które zwyciężyły 3:1. Wszystkie partie były jednak bardzo wyrównane, a na boisku pojawiły się wszystkie siatkarki.

Jestem zadowolony z postawy drużyny. Dla nas był to tak naprawdę pierwszy tydzień grania w pełnym składzie – do tej pory udało się wykonać cztery treningi w szóstkach (wcześniej treningi były indywidualne lub pozycjami, przyp. red.). Cieszę się, że udało się połączyć dwa sparingi – jeden w formie treningu, drugi w rytmie prawdziwego meczu. Myślę, że jak na pierwszy sparing i zważywszy na liczbę dokonanych zmian w trakcie trwania spotkania, możemy być zadowoleni z tego jak zaprezentowaliśmy się przez większość czasu – tak dwumecz podsumował Wojciech Kurczyński, pierwszy trener #VolleyWrocław.

 

Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 3:1
(25:23, 21:25, 25:21, 25:23)

Składy zespołów:
Energa MKS: Hurley (6), Ptak (7), Centka (11), Helić (5), Budzoń (3), Brzezińska (4), Łysiak (libero) oraz Wawrzyniak (4), Jasek (10), Miros (5), Rybak (2), Szperlak (4), Kecman (8) i Kulig (libero)
#VolleyWrocław: Rasińska (15), Gajewska (1), Soter (5), Murek (15), Irzemska (5), Fedorek (4), Dzikowicz (libero) oraz Kuriata (4), Gancarz (6), Mras, Kasprzak (10) i Pancewicz (libero)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved