Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Trzy sparingi i nowa zawodniczka w KSZO

Trzy sparingi i nowa zawodniczka w KSZO

fot. Łukasz Krzywański

W piątek i sobotę siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozegrały trzy sparingi z zespołami zagranicznymi. Przegrały kolejno z Perłą Polesie Mozyr, szwedzkim EVS Engelholm i VK Ostrava. Kontrakt z zespołem podpisała testowana libero Zuzanna Kucińska, która ostatni sezon grała w pierwszoligowej Wiśle Warszawa.

Zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w piątek i w sobotę rozgrywał w Gliwicach przedsezonowe mecze kontrolne. W piątek ostrowczanki uległy 1:3 białoruskiemu zespołowi Perła Polesia Mozyr. W sobotę podopieczne trenera Jegora Primahina również w czterech setach przegrały ze szwedzkim EVS Engelholm, a następnie 0:3 z czeskim VK Ostrava.– Nasz zespół jest na innym etapie przygotowań do sezonu niż zespoły, z którymi mierzyliśmy się w Gliwicach. Dodatkowo z różnych względów nie mogliśmy wystąpić w pełnym składzie. Niektóre z dziewczyn zmagają się z małymi urazami. Przed nami bardzo dużo pracy w najbliższych tygodniach i na tym koncentrujemy się w tym momencie – mówił po meczach sparingowych asystent trenera KSZO, Mateusz Janik.

Nową zawodniczką KSZO Ostrowiec Świętokrzyski została 24-letnia Zuzanna Kucińska, która gra na pozycji libero. To wychowanka Sparty Warszawa, złota medalistka mistrzostw Polski kadetek z 2010 roku. W sezonie 2015/2016 grę w Sparcie łączyła z występami w zespole Młodej Ligi Kobiet. Ostatni sezon spędziła w Wiśle Warszawa, zajmując drugie miejsce w rozgrywkach I ligi. Zawodniczka wystąpiła w meczach międzynarodowego turnieju rozgrywanego w Ostrowcu i Opatowie oraz grach kontrolnych w Gliwicach. Swoimi występami, przekonała włodarzy KSZO do podpisania umowy na sezon 2018/2019.

KSZO Ostrowiec  Św. – Perła Polesia Mozyr 1:3
(19:25, 17:25, 25:23, 18:25)

KSZO: Tracz, Gejko, Wojtowicz, Oktaba, Miros, Grzechnik, Kucińska (libero) oraz Wołoszyn i Sasz

KSZO Ostrowiec Św. – EVS Engelholm 1:3
(13:25, 25:13, 17:25, 21:25)

KSZO: Tracz, Sasz, Oktaba, Wojtowicz, Miros, Grzechnik, Kucińska (libero) oraz Gejko, Wołoszyn i Akulicz (libero)

KSZO Ostrowiec Św. – VK Ostrava 0:3
(17:25, 19:25, 18:25)

KSZO: Miros, Sasz, Oktaba, Wojtowicz, Wołoszyn, Grzechnik, Kucińska (libero) oraz Gejko, Slonecka i Akulicz (libero)

źródło: kszosiatkówka.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved