Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sparingi KSZO i Solnej z drugoligowcami

Sparingi KSZO i Solnej z drugoligowcami

Wolne w rozgrywkach ligowych wykorzystały siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Solnej Wieliczka. Pierwszoligowcy zagrali mecze towarzyskie z czołowymi zespołami grupy 4 II ligi kobiet, która rownież ma wolny od rozgrywek weekend. KSZO pokonało 4:1 AZS UMCS Lublin, z kolei wieliczanki zremisowały 2:2 z niepokonanym w tym sezonie Płomieniem Sosnowiec.

Zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w ten weekend miał zmierzyć się z Budowlanymi Toruń, ale rywali już od jakiegoś czasu w I lidze kobiet nie ma. Ostrowczanki otrzymały więc wygraną walkowerem, a sobotnie przedpołudnie spędziły na sprawdzeniu swojej formy z wiceliderem grupy 4 II ligi kobiet – AZS UMCS Lublin.

Trenerzy umówili się na pięć setów, z czego dwa ostatnie rozegrane zostały do 15 punktów. W trzech pierwszych odsłonach zdecydowanie dominował pierwszoligowiec, w któego składzie kibice mogli zobaczyć dwie nowe zawodniczki – atakujacą Weronikę Gierszewską i środkową Karolinę Ogórek. Również czwartą partię ostrowczanki wygrały 15:13, choć tu gra była już bardziej wyrównana. W takim samym stosunku drugligowiec wygrał ostatnią partię.

Kolejny mecz ligowy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozegra w najbliższy piątek w Krośnie z Karpatami.

KSZO Ostrowiec Św. – AZS UMCS Lublin 4:1
(25:14, 25:18, 25:16, 15:13, 13:15)

Również siatkarki Solnej Wieliczka skorzystały z przerwy i zmierzyły się towarzysko z liderem grupy 4 II ligi kobiet, Płomień Sosnowiec. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego są niepokonane w rozgrywkach ligowych i nie dały się pokonać również drużynie grającej poziom wyżej.

Pierwszego seta zdecydowanie wygrały gospodynie. Jednak roszady w składzie sosnowieckiej drużyny przyniosły spodziewany efekt w drugiej partii, którą dość niespodziewanie wygrały siatkarki Płomienia. Trzeci set to ponownie dominacja gospodyń. Natomiast czwarta odsłona była najbardziej wyrównana i w grze na przewagi lepsze okazały się siatkarki drugoligowca, wygrywając 25:23 zamykając ten mecz wynikiem 2:2 w setach.

7R Solna Wieliczka – ASOTRA Płomień Sosnowiec 2:2
(25:15, 19:25, 25:17, 22:25)