Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sparingi drużyn I ligi kobiet

Sparingi drużyn I ligi kobiet

W miniony weekend kluby I ligi kobiet wzięły udział w dwóch turniejach towarzyskich. W Mielcu triumfowały gospodynie, które okazały się lepsze od PWSZ Tarnów i Karpat Krosno. W Kościanie najlepsze okazały się siatkarki Energetyka Poznań, które pokonały Budowlanych Toruń i miejscowy zespół UKŻPS-u, występujący w II lidze kobiet.

W sobotę w Mielcu rozegrano turniej z udziałem trzech pierwszoligowych drużyn. Oprócz gospodyń, Szóstki Mielec, wzięły w nim udział siatkarki Karpat Krosno oraz PWSZ Tarnów. Najlepsze w turnieju okazały się mielczanki, które pokonały obu rywali w stosunku 3:1. Bardzo dobrze zaprezentowały się nowe nabytki mieleckiej Szóstki, Adrianna Lewandowska, Inez Pfeifer oraz Marta Matejko. W meczu pomiędzy Karpatami a zespołem z Tarnowa lepszy okazał się ten drugi zespół i on zajął drugie miejsce w turnieju. Niestety PWSZ okupił występ w Mielcu urazami Joanny SikorskiejAleksandry Kaczyńskiej.Wyniki turnieju w Mielcu:
UKS Szóstka Mielec – Karpaty Krosno 3:1
(25:19, 25:18, 18:25, 25:10)
Karpaty Krosno – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3
Grupa Azoty PWSZ Tarnów – UKS Szóstka Mielec 1:3
(20:25, 20:25, 25:22, 23:25)

Końcowa klasyfikacja:
1. UKS Szóstka Mielec
2. Grupa Azoty PWSZ Tarnów
3. Karpaty Krosno

W Kościanie odbył się charytatywny turniej piłki siatkowej kobiet, w którym oprócz zawodniczek drugoligowego UKŻPS-u wzięły udział pierwszoligowe zespoły Budowlanych Toruń i Energetyka Poznań. Najlepsze okazały się poznanianki, podopieczne trenera Marcina Patyka wygrały oba swoje mecze bez straty seta.

Wyniki turnieju w Kościanie:
Budowlani Toruń – UKŻPS Kościan 3:1
UKŻPS Kościan – Enea Energatyk Poznań 0:4
Enea Energetyk Poznań – Budowlani Toruń 4:0

Końcowa klasyfikacja:
1. Enea Energetyk Poznań
2. Budowlani Toruń
3. UKŻPS Kościan

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved