Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dwa sparingi będzinian z Resovią Rzeszów

Dwa sparingi będzinian z Resovią Rzeszów

W czwartek i piątek MKS Będzin spotkał się towarzysko z Asseco Resovią Rzeszów. W pierwszym meczu górą byli rzeszowianie, którzy wygrali 3:0, przegrywając jednak dodatkowego czwartego seta. Następnego dnia oba zespoły zagrały już na remis.

– Choć były wzloty i upadki, to czas spędzony w Asseco Resovii Rzeszów wspominam bardzo miło. Na boisku sentymentów jednak nie będzie – mówił przed sparingowym dwumeczem z ekipą z Podkarpacia, Dawid Dryja, środkowy MKS-u. W hali na Podpromiu 27-letni zawodnik rozegrał pięć ostatnich sezonów. W tym czasie wywalczył z „Pasami” srebrny medal Ligi Mistrzów oraz mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski, a jutro po raz pierwszy wystąpi przeciwko swojemu byłemu zespołowi. – Resovia Rzeszów to klub stawiający sobie najwyższe cele. Uważam, że jest to bardzo dobry przeciwnik do grania, na tle którego chcemy zaprezentować się jak najlepiej i oczywiście wygrać – powiedział Dawid Dryja.

W czwartkowym meczu lepiej zaprezentowali się na boisku rzeszowianie i to oni triumfowali w trzech setach. Trenerzy umówili się jednak na rozegranie czterech partii i w tej ostatniej, dodatkowej, lepszy był MKS Będzin. – To był nasz najlepszy mecz dotychczas. Fanie że ci, którzy weszli z ławki pokazali równy poziom do tych, którzy rozpoczęli spotkanie. Postawiliśmy się mocniejszemu rywali, jakim jest Rzeszów. Teraz czeka nas analiza tego spotkania w w piątek mam nadzieję zagramy równie dobrze, pokażemy się z dobrej strony i powalczymy o zwycięstwo – powiedział po tym meczu drugi trener będzinian, Emil Siewiorek.

W piątkowym meczu siatkarze MKS-u wygrali pierwszego seta do 19, jednak w dwóch kolejnych musieli uznać wyższość rywali, przy czym trzeciego seta rzeszowianie wygrali na przewagi. W czwartej odsłonie ponownie górą byli będzinianie i mecz zakończył się remisem 2:2. – Dzisiaj to był jeszcze lepszy mecz niż wczorajszy i tak to powinno wyglądać. Dobrze to wygląda, mamy zmienników i możliwości rotacji. Ja mam za to ból głowy, bo nie wiem, jakim składem wyjdziemy na mecz ligowy, ale to dobrze. Musimy jeszcze popracować nad końcówkami seta – przyznał po piątkowym spotkaniu trener Jakub Bednaruk. – Podoba mi się zaangażowanie zawodników, to sparing, a my się biliśmy jak na mecz ligowym – dodał szkoleniowiec MKS-u.

Cieszę się, że mogliśmy zagrać. Potrzebujemy i my i Będzin rytmu grania przed ligą. Mamy niepełny skład i ciężko było grać dłużej, ale zadowolony jestem z tego, co przez te dwa dni pokazaliśmy. Będzin będzie u siebie bardzo groźny, znając Kubę jako taktyka będzie się z nimi bardzo trudno grało, zresztą jak z każdym w tej lidze – stwierdził trener Resovii, Piotr Gruszka.

MKS Będzin – Asseco Resovia Rzeszów 0:3
(22:25, 23:25, 21:25) dodatkowy set 25:15

MKS Będzin – Asseco Resovia Rzeszów 2:2
(25:19, 21:25, 24:26, 25:15)

źródło: inf. własna, mksbedzin.pl, siatkarskaligatv.pl