Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sparing Trefla Gdańsk ze Ślepskiem Suwałki na remis

Sparing Trefla Gdańsk ze Ślepskiem Suwałki na remis

fot. Klaudia Piwowarczyk

Niespełna cztery tygodnie po starcie okresu przygotowawczego Trefl Gdańsk rozegrał pierwszy mecz sparingowy przed sezonem 2019/2020. Gdańszczanie zmierzyli się z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki i spotkanie zakończyło się… remisem 2:2. – Z trenerem Kowalem umówiliśmy się na rozegranie czterech setów i mecz ułożył się tak, że faktycznie podzieliliśmy się tymi partiami. Cieszę się z postawy drużyny, widziałem walkę i zaangażowanie – powiedział po meczu Michał Winiarski, trener Trefla Gdańsk.

Trefl Gdańsk okres przygotowawczy do sezonu 2019/2020 rozpoczął w poniedziałek 19 sierpnia. Po blisko czterech tygodniach treningów gdańszczanie rozegrali pierwszy mecz kontrolny z drużyną z Suwałk, która okres przygotowawczy inaugurowała blisko dwa tygodnie wcześniej niż żółto-czarni. Czwartkowy sparing zakończył się niespotykanym w siatkówce remisem 2:2, bowiem na tyle setów umówili się trenerzy Andrzej Kowal i Michał Winiarski, a także tak spotkanie ułożyło się sportowo. Pierwszego seta gdańszczanie wygrali na przewagi do 24, następnie partię na swoją korzyść rozstrzygnęli goście (25:21), by kolejna część ponownie padła łupem gospodarzy (25:23). Czwarty i ostatni set zakończył się wygraną Suwałk do 18.– Jesteśmy w czwartym tygodniu przygotowań i powiem szczerze, że jest to taki moment treningów, gdy zawodnicy mają bardzo dużo w nogach. Jestem zadowolony z gry i zaangażowania, przede wszystkim widziałem walkę na boisku, natomiast poszczególne elementy jak atak, szybkość, zagrywka obrazują ten moment, w którym jesteśmy. Z wyniku nie wiem, czy mogę być zadowolony, ponieważ w siatkówce nie ma remisów, a my dziś kończymy mecz wynikiem 2:2, natomiast cieszę się, że zespół podszedł do meczu naprawdę zmobilizowany – powiedział trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Trener Winiarski w meczu skorzystał w sumie z 12 graczy, a spotkanie w wyjściowej szóstce zaczęli Bartosz Filipiak, Mateusz Janikowski, Paweł Halaba, Marcin Janusz, Bartłomiej Mordyl, Wojciech Grzyb oraz Maciej Olenderek (libero). Najwięcej punktów zdobył atakujący Bartosz Filipiak – 15 „oczek”. W sumie gdańszczanie osiągnęli 59% skuteczności w przyjęciu i 43% w ataku, a także posłali pięć asów serwisowych i siedmiokrotnie skutecznie zablokowali przeciwników. Po stronie gdańszczan zabrakło dwóch graczy – Rubena Schotta, który  wraz z reprezentacją Niemiec rozpoczyna walkę w mistrzostwach Europy, a także Fabiana Majcherskiego, który zmaga się z drobnym urazem. – Rubena Schotta zastąpił Mateusz Janikowski, który przyszedł do nas z Warszawy i myślę, że dla niego to nowość, że jest zawodnikiem szóstkowym, który gra cały mecz, a mnie cieszy, że wywiązał się z tego bardzo dobrze. Fabian w drugim tygodniu przygotowań doznał urazu, na szczęście nie było to nic poważnego i tak naprawdę już wrócił do ćwiczeń indywidualnych. Pod jego nieobecność trenuje z nami Bartek Weber – libero drużyny juniorów – a także drugi z graczy z juniorów Kuba Kraut, który podczas zajęć zastępuje Rubena Schotta – powiedział trener Winiarski.

W piątek drużyny spotkają się ponownie, tym razem na wspólnym treningu. Kolejne sparingi czekają gdańszczan w przyszłym tygodniu – w piątek i sobotę w Rypinie. Tam „gdańskie lwy” zmierzą się z Indykpolem AZS-em Olsztyn, a oba mecze będą otwarte dla publiczności. Więcej informacji można znaleźć na fanpage’y Rypińskiego Centrum Sportu (https://www.facebook.com/RCSRypin/).

Trefl Gdańsk – MKS Ślepsk Malow Suwałki 2:2
(26:24, 21:25, 25:23, 18:25)

Składy zespołów:
Trefl Gdańsk: Filipiak 15, Janusz 1, Janikowski 11, Halaba 12, Mordyl 1, Grzyb 2, Olenderek (libero) oraz Kozub, Jakubiszak 1, Weber (libero), Urbanowicz 1, Crer 11
MKS Ślepsk: Siek 5, Klinkenberg 7, Szerszeń 13, Bołądź 18, Takvam 8, Gonciarz, Filipowicz (libero) oraz Skrzypkowski 4, Rudzewicz, Rohnka 8, Sapiński 1, Stańczak (libero)

źródło: treflgdansk.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved