Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sparing Indykpolu AZS-u Olsztyn z mistrzem Egiptu

Sparing Indykpolu AZS-u Olsztyn z mistrzem Egiptu

fot. Aleksandra Twardowska

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w Ostródzie zmierzyli się w spotkaniu towarzyskim z mistrzem Egiptu Al-Ahly. Wynik nie był tego dnia najważniejszy, liczyła się bowiem dobra zabawa i możliwość sprawdzenia różnych ustawień. Spotkanie w Ostródzie zostało zorganizowane przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej. Miało ono na celu popularyzacje siatkówki w tym mieście.

Rywalem siatkarzy ze stolicy Warmii i Mazur był mistrz Egipt – Al Ahly. Egipcjanie to wielokrotni mistrzowie swojego kraju. W przeszłości mistrzowie Egiptu m.in. występowali w klubowych mistrzostwach świata. Trener Roberto Santilli w większości desygnował do gry w wyjściowym składzie tych zawodników, którzy na przestrzeni całego sezonu mieli mniej okazji na pokazanie się szerszej publiczności. Licznie zgromadzeni kibice w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zobaczyli na parkiecie m.in. Łukasza Makowskiego, Mateusza Kańczoka, Blake’a Scheerhoorna czy Kubę Zabłockiego.

Każda z czterech partii wtorkowego spotkania sparingowego była wyrównana, a o losach poszczególnych setów decydowały ostatnie akcje. Po dwóch pierwszych wygranych setach przez mistrza Egiptu w trzeciej odsłonie lepsi byli olsztyńscy akademicy. W czwartym i jak się okazało ostatnim secie lepsi byli przyjezdni, którzy wygrali całe spotkanie. Po spotkaniu organizatorzy wręczyli pamiątkowe statuetki oraz upominki.Indykpol AZS Olsztyn – Al Ahly 1:3
(22:25, 22:25, 28:26, 23:25)

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved