Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sparing Developresu z WTS-em Solna na remis

Sparing Developresu z WTS-em Solna na remis

fot. Tomasz Tadrała

Developres SkyRes Rzeszów już pod koniec marca zakończył walkę w półfinałach o miejsca 9-12 Orlen Ligi. Rzeszowianki obecnie czekają na swojego przeciwnika, którym będzie przegrany pary KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Legionovia Legionowo. Wykorzystując przerwę w rozgrywkach, siatkarki z Rzeszowa rozegrały dwa sparingi z drugoligowym WTS-em Solna Wieliczka.

Chociaż rzeszowianki w pierwszym pojedynku o miejsca 9-12 wygrały z Pałacem Bydgoszcz 3:1, w dwóch kolejnych rozgrywanych w Rzeszowie meczach musiały uznać wyższość rywalek, najpierw 3:0, a następnie 3:1. Porażka w tej rywalizacji sprawiła, że siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów nie zdołają utrzymać dziesiątej pozycji, którą miały po fazie zasadniczej. O 11. miejsce siatkarki z Rzeszowa powalczą z przegranym z pary Legionovia Legionowo (9. miejsce po fazie zasadniczej) – KSZO Ostrowiec Św. (12. miejsce po fazie zasadniczej).Ponieważ rywalizacja pomiędzy zespołami z Legionowa i Ostrowca Świętokrzyskiego zakończy się dopiero 9 kwietnia, siatkarki Jacka Skroka by nie wypaść z rytmu, rozegrały dwa mecze kontrolne z drugoligowym WTS-em Solna Wieliczka. Drugoligowiec walczy obecnie o awans na zaplecze Orlen Ligi. Oba sparingi zostały rozegrane w Kielnarowej, gdzie trenuje rzeszowska drużyna. W pierwszym pojedynku, który miał miejsce w piątek, Developres SkyRes Rzeszów bez większych problemów pokonał przeciwniczki 3:1. W pierwszym secie gospodynie wygrały do 18, drugi również zapisały na swoim koncie, jednak dopiero po grze na przewagi (28:26), trzecia odsłona spotkania także należała do rzeszowianek – 25:19. W czwartym secie siatkarki Jacka Skroka zaprezentowały się nieco gorzej, przegrywając do 19. Rzeszowski szkoleniowiec skorzystał ze wszystkich zawodniczek. W pierwszej szóstce wyszły Cabajewska, Otasević, Hawryła, Śliwińska, Jagodzińska, Skiba, Borek (libero), natomiast później na zmiany weszły również: Kapturska, Warzocha, Raczyńska, Głaz, Bonczewa, Wańczyk oraz Filipowicz (libero). Najlepiej punktującą zawodniczką tego meczu była Joanna Kapturska, która zdobyła 12 punktów. Bardzo dobrze spisały się również rzeszowskie środkowe: Magdalena Hawryła zapisała na swoim koncie 11 oczek, natomiast Katarzyna Warzocha – 10.

W drugim, rozegranym w sobotę sparingu Developres SkyRes Rzeszów uległ wieliczankom 2:3. Premierowa partia padła łupem WTS-u Solna Wieliczka 25:22, natomiast kolejne dwie rzeszowianki wygrały odpowiednio do 23 i 22. Gospodynie nie zdołały jednak dopełnić formalności i ostatnie odsłony spotkania należały do przyjezdnych odpowiednio 25:23 i 15:13. W sobotnim sparingu liderką drużyny z Rzeszowa była Magdalena Hawryła, która zdobyła 15 punktów, natomiast po 14 oczek na swoim koncie miały Ewa Świlińska oraz Paulina Głaz. Drugi pojedynek z WTS-em Solna Wieliczka pozwolił sprawdzić trenerowi Skrokowi inne ustawienie. W wyjściowej szóstce wyszły: Bonczewa, Hawryła, Warzocha, Śliwińska, Głaz, Jagodzińska i Borek (libero), a na zmianach pojawiły się Cabajewska, Wańczyk, a także Filipowicz (libero).

Zgodnie z terminarzem rozgrywek pojedynki o 11. miejsce rozpoczną się 23 marca w Rzeszowie, następnie decydujące spotkania rzeszowianki rozegrają na wyjeździe 30 kwietnia, a ewentualny 3. mecz 1 maja. Rywalizacja o uniknięcie ostatniego miejsca w Orlen Lidze trwa do dwóch zwycięstw.

źródło: developres.rzeszow.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved