Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sparing w Częstochowie na remis

Sparing w Częstochowie na remis

Sezon zaplecza PlusLigi startuje już za niespełna miesiąc. Zespoły od pewnego czasu przygotowują się do rozpoczęcia rozgrywek. Obecnie pierwszoligowcy mierzą się w meczach towarzyskich. Pierwszym sprawdzianem Exact Systems Norwida były mecze z MCKiS-em Jaworzno. W piątek drużyny zagrały w Jaworznie. W tym spotkaniu gospodarze triumfowali 3:2 (20:25, 25:15, 25:19, 22:25, 25:13). Rewanż rozegrany został już dzień później w Częstochowie. Drugi mecz zakończył się remisem 2:2.

Mocny atak Karola Borończyka otworzył pierwsza partię sobotniego pojedynku. Od początku nie brakowało ciekawych wymian i zdecydowanych zagrań (4:3). Mariusz Magnuszewski miał problem ze zgubieniem bloku, jednak jaworznianie często obijali ręce gospodarzy (8:6). Z czasem w grze częstochowian zaczęły mnożyć się błędy (10:10). Dopiero przy zagrywkach Mateusza Piotrowskiego częstochowianie ponownie odskoczyli na dwa punkty (14:12). Po zagraniu przez środek Mateusza Pietrasa o czas poprosił trener Wasilkowski (16:15). Po przerwie gospodarze wzmocnili zagrywkę, co pozwoliło im odbudować prowadzenie. Celnie atakowali Sławomir Busch i Damian Kogut (21:18). Pod koniec seta obaj trenerzy zdecydowali się na podwójne zmiany. Partię zakończył zdecydowanym kontratakiem Jan Siemiątkowski.

Lepiej w drugiego seta weszli gospodarze, którzy po ataku Koguta prowadzili już 5:1. Po przerwie na życzenie trenera Syguły z lewego skrzydła skończył akcję Borończyk, przerywając serię rywali. W kolejnych akcjach częstochowianie mieli problem z przyjęciem zagrywek Mateusza Błasiaka (4:5). Po potrójnym bloku przyjezdni doprowadzili do remisu (7:7). Jaworznianie nie potrafili wyeliminować ze swojej gry błędów w polu zagrywki (9:9). Chociaż z czasem przyjezdni odskoczyli na dwa punkty, częstochowianie szybko wyrównali a przy mocnej zagrywce Piotrowskiego wyszli na prowadzenie 14:13. Dobra zagrywka Pizuńskiego sprawiła, że MCKiS odskoczył a o czas poprosił trener Wasilkowski (19:17). W kolejnych akcjach nie brakowało walki, jednak na prowadzeniu pozostawali siatkarze z Jaworzna. Częstochowianie do końca walczyli o wyrównanie, które stało się faktem po kontrataku Koguta. Norwidowi nie udało się jednak wygrać, ostatni punkt padł po autowym ataku Łukasza Usowicza.

Od pierwszych akcji trzeciej partii nastąpiły zmiany w składzie MCKiS-u – za Magnuszewskiego, Pizuńskiego, Błasiaka i Zielińskiego weszli Wojtaszkiewicz, Dębski, Grzegolec oraz Ledwoń. Po drugiej stronie Siwicki zmienił Rajsnera. Otwarcie nie miało większego tempa, nie brakowało błędów (6:5, 8:7). Częstochowianie skuteczniej grali w ataku (14:11). Trener Syguła zdecydował się na podwójną zmianę, powrót Magnuszewskiego i Pizuńskiego dał impuls zespołowi, który szybko wyrównał wynik (14:14). Szkoleniowiec Norwida również zaordynował roszady w składzie, za Piotrowskiego i Krasia weszli Adamski i Siemiątkowski. W kolejnych akcjach żadna z drużyn nie potrafiła zbudować wyraźnego prowadzenia. Na skrzydle raz za razem uderzał Siemiątkowski (23:22). Zwycięzcę ponownie wyłoniła gra na przewagi, w której lepszy okazał się MCKiS.

Czwartą odsłonę ponownie lepiej rozpoczęli częstochowianie (3:1). Jaworznianie popełniali wiele błędów, po skutecznym bloku Norwida czas wykorzystał trener Syguła (8:3). Pojedyncze zagrania gości na niewiele się zdały, ton grze niezmiennie nadawali częstochowianie, którzy skutecznie atakowali ze skrzydeł (13:6). Siatkarze MCKiS-u nie potrafili znaleźć recepty na rozpędzonych przeciwników. Starania Tomasza Pizuńskiego nie wystarczały. W końcówce nie brakowało przedłużonych akcji, jednak zwycięsko wychodzili z nich gospodarze. Autowa zagrywka Grzegolca zakończyła mecz.

Exact Systems Norwid Częstochowa – MCKiS Jaworzno 2:2
(25:22, 24:26, 24:26, 25:18)

Norwid: Busch, Kraś, Kogut, Rajsner, Piotrowski, Usowicz, Kryś (libero) oraz Siemiątkowski, Adamski, Siwicki, Ślósarz i Franczak
MCKiS: Błasiak, Magnuszewski, Borończyk, Pietras, Pizuński, Zieliński (libero) oraz Wojtaszkiewicz, Dębski, Grzegolec i Ledwoń (libero)