Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Soczi Open: Zakończyła się faza grupowa

Soczi Open: Zakończyła się faza grupowa

Mimo porażki z austriackim duetem Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zajęli pierwsze miejsce w grupie A, awansując do II rundy fazy pucharowej. W pierwszej zagrają za to dwa inne polskie duety. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel rzutem na taśmę zdołali pozostać w turnieju, ogrywając Niemców, zaś fazę grupową niepowodzeniem zakończyli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor.

Na zakończenie fazy grupowej Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła musieli uznać wyższość austriackiego duetu – Doppler/Horst. Zarówno pierwszy, jak i drugi set do pewnego momentu miały taki sam przebieg, bowiem obie pary szły łeb w łeb. Sytuacja zmieniała się w końcówkach. W pierwszej partii górą byli Austriacy, zaś w drugiej triumfowali biało-czerwoni. W tie-breaku także nie brakowało walki cios za cios, ale tym razem polscy siatkarze nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Na szczęście nawet porażka do 12 nie przeszkodziła im w tym, aby utrzymać pierwsze miejsce w grupie A i awansować bezpośrednio do drugiej rundy fazy pucharowej.

Czwartek nie był szczęśliwy dla Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora, którzy popołudniu ponieśli drugą porażkę w fazie grupowej. Tym razem musieli uznać wyższość kanadyjskiej pary – Binstock/Schachter, choć początek meczu nie wskazywał na to, że biało-czerwoni będą mieli jakiekolwiek problemy z ograniem rywali spod znaku klonowego liścia. W pierwszej partii bowiem dzielili i rządzili na boisku, wygrywając ją bardzo pewnie. Sytuacja zmieniła się w drugiej partii, w której do głosu zaczęli dochodzić siatkarze z Ameryki Północnej. Kiedy rozwinęli skrzydła, nie dali już się zatrzymać ani w drugim, ani w trzecim secie. W efekcie wygrali 2:1 i wyprzedzili Łosiaka i Kantora w tabeli. Biało-czerwoni ostatecznie uplasowali się na trzecim miejscu, które pozwoliło im znaleźć się w I rundzie.

Trudne zadanie czekało Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla, bowiem po dwóch porażkach walczyli oni o to, by w ogóle pozostać w turnieju. Przepustką do tego miało być zwycięstwo nad niemiecką parą – Erdmann/Matysik. Początkowo niewiele na to wskazywało. Choć Polacy próbowali dotrzymać kroku rywalom, to z biegiem trwania premierowej odsłony tracili do nich coraz większy dystans punktowy, ostatecznie przegrywając do 17. Jeszcze bardziej zacięta była druga partia, w której jednak w końcówce lepiej zaprezentowali się biało-czerwoni. Decydujący set dostarczył najwięcej emocji. Żadnej z par nie udało się odskoczyć na znaczny dystans punktowy, a walkę na przewagi na swoją korzyść rozstrzygnęli Fijałek z Prudlem, dzięki czemu pozostali w grze.