Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Soczi Open: W ćwierćfinale tylko Fijałek i Prudel

Soczi Open: W ćwierćfinale tylko Fijałek i Prudel

Jak do tej pory w drugiej rundzie pucharowej zawodów Soczi Open udanie spisali się tylko Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Polska dwójka pokonała Austriaków Huber/Seidl w dwóch setach. Na tym etapie z turniejem pożegnali się niestety Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy nie dali rady dwójce z Francji. Swój mecz rozgrywają obecnie Bartosz Łosiak i Piotr Kantor.

Z trzech polskich par w II rundzie jako pierwsi na boisko wybiegli Kądzioła i Szałankiewicz. Polacy nie rozpoczęli dobrze tego spotkania i pozwolili w partii premierowej rozegrać się parze Krou/Rowlandson. Francuzi wykorzystali to i wygrali dość pewnie. W kolejnej części meczu biało-czerwonym poszło już lepiej – postawili rywalom dużo cięższe warunki, ci zaczęli się też mylić i o wyniku całego meczu decydować miał tie-break. W nim skuteczniejsi byli reprezentanci Francji i to oni awansowali do ćwierćfinału.

Dużo lepiej poradzili sobie Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Mimo że w pierwszych akcjach Austriacy odskoczyli, gra szybko się wyrównała i praktycznie całego pierwszego seta duety rozegrały „na styku”. W końcówce lepiej spisali się reprezentanci Polski i to oni zapisali partię na swoim koncie. W kolejnej Polacy powoli, ale skutecznie rozwijali skrzydła. Po pierwszych minutach prowadzili już 11:6, a przewagę utrzymywali już cały czas. Od stanu 16:10 Fijałek/Prudel pozwolili rywalom zdobyć tylko jeden punkt i pewnie wygrali w partii, a co za tym idzie w całym meczu. W ćwierćfinale zagrają już w sobotę.

Jako ostatni w piątek zagrali Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Obecni liderzy rankingu FIVB World Tour zaliczyli bardzo nieudane spotkanie i zakończyli swój udział w Soczi Open. Początek wcale na to nie wskazywał. Obie pary grały wyrównaną siatkówkę, ale to Rosjanie gonili naszych reprezentantów, którzy delikatnie prowadzili. Łosiak i Kantor wypracowali sobie nawet czteropunktową nadwyżkę, którą jednak w końcówce stracili. Rywale wykorzystali swoją szansę, poszli za ciosem i rozstrzygnęli seta na swoją korzyść. W kolejnym było podobnie, ale tym razem w połowie odsłony to duet z Rosji zaczął przeważać na boisku. Polacy gonili wynik, ale bezskutecznie i przegrali w secie oraz w całym meczu, odpadając z turnieju.