Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Soczi Open: Półfinał nie dla Fijałka i Prudla

Soczi Open: Półfinał nie dla Fijałka i Prudla

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie zagrają o medale turnieju Soczi Open. W ćwierćfinale nasz duet po ciężkiej walce uległ włoskiej parze Nicolai/Lupo w dwóch setach. Była to ostatnia polska para, jaka rywalizowała w tym turnieju. W półfinale rywalami duetu z Italii będą Amerykanie Bourne/Hyden.

Paolo Nicolai i Daniele Lupo stoczyli z Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudlem naprawdę zacięty bój. Fakt, iż Włosi wygrali w dwóch setach, nie oznaczał, że byli ekipą zdecydowanie lepszą. Różnice były naprawdę niewielkie, zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że to detale zadecydowały o wyniku tego spotkania. Cały mecz trwał 37 minut. Fijałek i Prudel byli ostatnią polską parą, jaka pozostała w turnieju.

Przypomnijmy, że wcześniej w 1/8 finału odpadli Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz po porażce 1:2 z francuską parą Krou/Rowlandson. Na tej samej fazie udział w turnieju zakończyli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy przegrali z Rosjanami Konstantinem Siemionowem i Wiaczesławem Krasilnikowem 0:2.

Fijałek/Prudel POL [7] – Nicolai/Lupo ITA [9] 0:2
(19:21, 19:21)