Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Soczi Open: Komplet Polaków w 2. rundzie

Soczi Open: Komplet Polaków w 2. rundzie

fot. FIVB

Dobrze radzą sobie na piaskach rosyjskiego Soczi polscy siatkarze. W meczach 1. rundy turnieju Soczi Open Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali 2:0 faworyzowanych Austriaków Dopplera i Horsta, natomiast Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w takim samym stosunku odprawili z kwitkiem włoską parę braci Ingrosso. Dzięki temu biało-czerwoni znaleźli się w 2. etapie rozgrywek, w którym już wcześniej zameldowali się Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy zajęli 1. miejsce w swojej grupie.

Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla czekało trudne zadanie w spotkaniu w ramach 1. rundy Soczi Open. Polska dwójka mierzyła się bowiem z rozstawionym z 1 duetem Doppler/Horst. Polacy jednak nie przestraszyli się przeciwników i od początku ruszyli do natarcia. W trakcie całej premierowej odsłony utrzymywali dwupunktowe prowadzenie (6:4, 12:10), by w końcówce wrzucić wyższy bieg i pozostawić rywali w pokonanym polu, zwyciężając z pięciopunktową zaliczką. Druga odsłona była nieco bardziej wyrównana, a rywalizacja toczyła się na styku. Austriacy prowadzili już nawet 16:15, ale w końcówce to Polakom udało się postawić kropkę nad i. Po zaciętej walce biało-czerwoni zwyciężyli 21:19 i w całym meczu 2:0. Tym samym Fijałek i Prudel awansowali do 2. rundy turnieju, w której zmierzą się także z austriackim duetem Huber/Seidl.

Doppler/Horst AUT [1] – Fijałek/Prudel POL [7] 0:2
(16:21, 19:21)Z kolei Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pewnie zwyciężyli 2:0 z braćmi Ingrosso. Wyżej rozstawiona polska dwójka udowodniła swoją lepszą pozycję na boisku i nie pozwoliła rywalom na dojście do głosu. Biało-czerwoni praktycznie przez cały czas utrzymywali się na czele, zachowując bezpieczny dystans punktowy. Choć w drugiej partii Włosi spisywali się nieco lepiej, to jednak nie zdołali przełamać oponentów. Polacy zdecydowanie wygrali w setach do 15 i 17, dzięki czemu grają dalej w turnieju głównym. W 2. rundzie Łosiak i Kantor staną naprzeciwko przedstawicielom gospodarzy, parze Siemionow/Krasilnikow.

Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [15] – Łosiak/Kantor POL [6] 0:2
(15:21, 17:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved