Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Soczi Open: Kołosińska i Brzostek odpadły w 1/8 finału

Soczi Open: Kołosińska i Brzostek odpadły w 1/8 finału

fot. FIVB

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek udanie rozpoczęły swój trzeci dzień zmagań w ramach turnieju Soczi Open. Polki pokonały fiński duet Lehtonen/Lahti w dwóch setach, ale nie obyło się bez walki. Tym samym biało-czerwone awansowały do 2. rundy turnieju, gdzie zmierzyły się z rozstawioną z 1 parą Borger/Büthe. Niestety Niemki okazały się za mocne, ogrywając polski duet 0:2. Siatkarki znad Wisły zdołały podjąć rękawicę tylko w drugiej partii i tym samym pożegnały się z turniejem.

Mecz Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek z fińską parą Rikka Lehtonen i Taru Lahti otworzył zmagania 1. rundy turnieju Soczi Open. Zważywszy na fakt, że rozstawione z numerem 2 Polki mierzyły się z dwójką, której został przydzielony numer 14, mogło wydawać się, że biało-czerwone są pretendentkami do zwycięstwa. Faktycznie zawodniczki znad Wisły wykorzystały swoją szansę i zakończyły pojedynek w dwóch wygranych partiach, jednak wcale nie przyszło im to łatwo. Finki walczyły dzielnie i nie pozwalały Polkom na wypracowanie bezpiecznej przewagi. W premierowej odsłonie, zakończonej rezultatem 21:19, gra na styku toczyła się do samego końca. W drugiej odsłonie Kołosińska i Brzostek także nie mogły czuć się bezpiecznie, jednak zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i zameldowały się w 2. rundzie rozgrywek.

I runda:
Kołosińska/Brzostek POL [2] – Lehtonen/Lahti FIN [14] 2:0

(21:19, 21:17)Już w jednym z meczów 1/8 finału turnieju w Soczi spotkały się dwie teoretycznie najsilniejsze dwójki. Górą okazała się rozstawiona z 1 numerem para Borger/Büthe, która pokonała Kołosińską i Brzostek w dwóch setach. Premierowa odsłona przebiegała pod dyktando Niemek, a Polki nie miały za wiele do powiedzenia, przegrywając różnicą sześciu oczek. Natomiast w kolejnym rozdaniu rozstawione z 2 biało-czerwone pokazały charakter i wolę walki. Nie pozwoliły rywalkom na zbudowanie przewagi punktowej, a o ostatecznym wyniku musiała decydować gra na przewagi. Jednak zakończyła się ona niekorzystnym wynikiem dla Polek, które zakończyły swoje zmagania w turnieju.

II runda:
Borger/Büthe GER [1] – Kołosińska/Brzostek POL [2] 2:0
(21:15, 23:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved