Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Soczi Open: Gruszczyńska i Strąg poza turniejem

Soczi Open: Gruszczyńska i Strąg poza turniejem

Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg doznały trzeciej grupowej porażki w turnieju głównym Soczi Open i zajęły czwarte miejsce w grupie. Polki pożegnały się więc już z zawodami, ale najprawdopodobniej dalej grać będą Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, które czekają na swój ostatni grupowy mecz.

Nina BetschartTanja Hüberli ze Szwajcarii były ostatnimi rywalkami Jagody Gruszczyńskiej i Doroty Strąg w Soczi. Obie pary przed tym spotkaniem miały na swoim koncie po dwie porażki, stawką meczu było więc trzecie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej. Biało-czerwone jednak źle rozpoczęły to spotkanie i oddały inicjatywę rywalkom. Szwajcarki budowały swoją przewagę, której nie oddały już do końca seta, pewnie wygrywając do 14. W drugiej partii nasze reprezentantki podjęły walkę, ale w końcówce znów lepsze były rywalki i to one będą grały w Soczi dalej. Polki z trzema porażkami kończą przygodę z turniejem Soczi Open.

Znacznie lepiej wiedzie się bardziej doświadczonemu polskiemu duetowi – Kinga Kołosinska/Monika Brzostek, który na koniec fazy zasadniczej wykazał wyższość nad Austriaczkami – Stefanie Schwaiger i Barbarą Hansel. Szczególnie premierowa odsłona toczyła się pod dyktando biało-czerwonych, które nie pozwalały dojść do głosu rywalkom. Popełniały znacznie mniej błędów, lepiej prezentowały się w defensywie i ofensywie, co zaowocowało pewną wygraną do 12. W drugim secie przebudziły się Austriaczki, które zaczęły dotrzymywać kroku siatkarkom znad Wisły. Gra stała się znacznie bardziej wyrównana, a oba duety miały szansę, by triumfować w tej fazie pojedynku. Więcej zimnej krwi zachowały jednak Kołosińska i Brzostek, które triumfowały 21:19. Dzięki zwycięstwu 2:0 zajęły drugie miejsce w grupie.

Betschart/Hüberli SUI [21] – Gruszczyńska/Strąg POL [28] 2:0
(21:14, 21:18)

Kołosińska/Brzostek POL [2] – Schwaiger S./Hansel AUT [15] 2:0
(21:12, 21:19)