Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Po sobotnich zmaganiach w Turnieju o Puchar Prezydenta Legnicy

Po sobotnich zmaganiach w Turnieju o Puchar Prezydenta Legnicy

Trwa Turniej o Puchar Prezydenta Legnicy, w którym bierze udział czterech plusligowców – Jastrzębski Węgiel, Cuprum Lubin, MKS Będzin i GKS Katowice. W sobotnich zmaganiach podopieczni Piotra Gruszki pokonali w trzech setach lubinian, natomiast Jastrzębski Węgiel w takim samym stosunku partii wygrał z MKS-em. W niedzielę w finale turnieju zmierzą się ze sobą drużyny z Katowic i Jastrzębia-Zdroju.

Przez całe spotkanie siatkarze GieKSy kontrolowali wydarzenia na boisku. Już na początku pierwszej partii zdołali zbudować przewagę, jednak rywale wykorzystali kilka sytuacji na siatce, by doprowadzić do wyrównania. Zespół Piotra Gruszki ponownie odskoczył w końcówce partii, a w najważniejszych momentach w ataku nie mylili się Rafał Sobański czy Bartosz Krzysiek. Ostatecznie Cuprum zdołało doprowadzić do wyrównanej końcówki, ale to GieKSa była lepsza o dwie piłki.

Zupełnie inaczej potoczyła się druga odsłona. Dzięki dobrej grze na kontrze oraz kilku efektownym blokom Wojciecha Sobali i Bartłomieja Krulickiego GKS zdołał szybko zbudować przewagę, która w połowie seta wynosiła już osiem punktów (14:6). Do końca seta zespół z Katowic kontrolował sytuację na boisku i z dużym zapasem objął prowadzenie 2:0.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli lubinianie, którzy zbudowali dwupunktową przewagę i przez dłuższy czas ją utrzymywali. Katowiczanie kilkukrotnie doprowadzali do remisu. Przy stanie 18:18 Karol Butryn dał GieKSie prowadzenie, posyłając mocnego asa serwisowego. Chwilę później skutecznym blokiem popisał się Dawid Woch i było już 21:18. W końcówce katowicki środkowy zdobył jeszcze dwa cenne punkty i po chwili GKS cieszył się z kolejnego przedsezonowego zwycięstwa.

GKS Katowice – Cuprum Lubin 3:0
(23:25, 17:25, 22:25)

W sobotę grali także siatkarze Jastrzębskiego Węgla z MKS-em Będzin. W pierwszym secie będzinianie, mimo że częściej wyprowadzali akcje, mieli spore problemy ze skończeniem ataku, popełniali też błędy. Wszystko za sprawą jastrzębskiej zagrywki, która mocno utrudniała im grę. Prowadzenie jastrzębskiej drużyny na początku nie było wysokie, ale w połowie seta osiągnęło poziom ośmiu punktów i utrzymywało się do samego końca odsłony.

W drugiej części starcia jastrzębianie rozpoczęli z wysokiego C i już po pierwszych akcjach prowadzili 8:2. Ich przewaga nie trwała jednak długo. W kolejnych minutach nie brakowało długich wymian, a MKS poprawił trochę skuteczność ataku, co pozwoliło też zespołowi z Będzina odrobić część strat. Rywale nie pozwolili sobie jednak na stratę kontroli nad przebiegiem seta, skutecznie spisywali się w ataku i wygrali w secie do 22.

W ostatniej partii jastrzębianie mieli spore problemy z przyjęciem, przez co także pogorszeniu uległ atak. Wszystko jednak nadrabiali blokiem i zagrywką, dużo pewniej wygrywając seta, a także triumfując w całym meczu. Do wygranej Jastrzębski Węgiel poprowadził młody Jakub Bucki (15 punktów). W drużynie MKS-u żadnemu z zawodników nie udało się osiągnąć granicy 10 zdobytych punktów.

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 3:0
(25:17, 25:22, 25:20)

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu