Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sobotni mecz Wisły Warszawa odwołany, jest stanowisko PLS-u

Sobotni mecz Wisły Warszawa odwołany, jest stanowisko PLS-u

fot. Michał Szymański

Jeszcze w piątkowy wieczór wydawało się, że mecz Wisły Warszawa z Grotem Budowlani Łódź odbędzie się zgodnie z planem. Taką wiadomość podawały oficjalne profile drużyny w portalach społecznościowych. W sobotę klub poinformował jednak o odwołaniu spotkania i wydał oświadczenie. 

  Treść oświadczenia Wisły Warszawa*:

W piątek 17 stycznia późnym wieczorem rozmawialiśmy z PLS o możliwości przełożenia meczu na 1 marca. W sobotę rano byliśmy w kontakcie z zastępcą komisarza ligi, panią Renatą Sobolewska. Decyzja była tak, że o godzinie 17 wychodzimy na parkiet w Łodzi i rozpoczynamy spotkanie z Grotem Budowlanymi.

▶️Przed południem dostaliśmy informacje od prezesa PLS pana Pawła Zagumnego, że możemy pojechać na mecz, ale nie możemy skorzystać z rozgrywającej Eleny Nowgorodczenko, która została ponownie zawieszona przez CEV.

▶️Mecz można było przełożyć, ale teraz dowiedzieliśmy się, że to nierealne. Ponownie PLS i PZPS nie stanęli po naszej stronie. Dla nas decyzja PLS jest niezrozumiała, bo wykonaliśmy decyzję CEV i przelaliśmy pieniądze na konto wskazane przez tę organizację oraz Mirjanę Djurić-Bergendorff. PLS nie chroni swoich akcjonariuszy.

▶️Zrobiliśmy wszystko, aby znaleźć polską rozgrywającą na to spotkanie. Rozmawialiśmy z Chemikiem Police, SMS PZPS Szczyrk oraz AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. My chcemy wystąpić w Łodzi, ale bez rozgrywającej nie ma takiej możliwości.
Ze sportowym pozdrowieniem,
Wisła Warszawa S.A.

Poniżej prezentujemy aktualny post:

AKTUALIZACJA:

W sprawie odwołanego meczu pomiędzy Grot Budowlanymi Łódź a Wisłą Warszawa stanowisko zajęła Polska Liga Siatkówki. Jego treść prezentujemy poniżej*:

Polska Liga Siatkówki S.A. ze zdziwieniem przyjmuje informację podaną za pośrednictwem mediów społecznościowych przez klub Wisła Warszawa, iż jego drużyna nie przystąpi do sobotniego meczu 14. Kolejki Ligi Siatkówki Kobiet z Grot Budowlanymi w Łodzi. Jednocześnie pragniemy podkreślić, iż nie jesteśmy stroną w sporze klubu z FIVB.
– W piątek spotkałem się z panem Grzegorzem Kulikowskim, prezesem Wisły, który chciał, byśmy zatwierdzili do gry zawodniczkę wbrew obowiązującym nas przepisom. Pragnę podkreślić, iż Polska Liga Siatkówki S.A. jest zobowiązana do szanowania przepisów i decyzji światowej federacji FIVB, więc nie było żadnych możliwości, by spełnić tę prośbę – mówi prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Paweł Zagumny.

Klub Wisła Warszawa miał pełną świadomość, iż nie ma prawnych możliwości, by mógł dokonać zatwierdzenia do gry zawodniczki. Sam klub przekazał zresztą do PLS S.A. informację od FIVB, iż jego odwołanie ma poważne braki formalne i nie może być w żaden sposób rozpatrzone.

W piątek w godzinach popołudniowych PLS S.A. otrzymała informację, iż klub Grot Budowlani Łódź zgodził się na przełożenie sobotniego spotkania na inny termin. Wisła Warszawa po kilku godzinach podjęła jednak decyzję, iż chce, by spotkanie zostało rozegrane. W porozumieniu z klubem z Łodzi przywrócony został zatem pierwotny termin tego meczu.

– Pragnę raz jeszcze podkreślić, iż nie było żadnych możliwości, żebyśmy zakwestionowali decyzję FIVB. Takie działanie mogłoby skutkować nałożeniem sankcji wobec polskiej federacji, ligi i klubów uczestniczących w rozgrywkach o europejskie puchary – dodaje Zagumny.

Polska Liga Siatkówki S.A. informuje, iż będzie na bieżąco monitorować sytuację Wisły Warszawa. – Wierzymy, że warszawski klub przezwycięży problemy i będzie kontynuował grę w sezonie 2019/2020 – mówi prezes Zagumny.

*zachowano oryginalną pisownię

źródło: facebook.com/ Wisła Warszawa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved