Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Śnieżny brąz Polaków

Śnieżny brąz Polaków

fot. zbiory pryw. Michał Matyja

Rozpoczął się sezon siatkówki na śniegu. Od dobrego – trzeciego miejsca w turnieju rozgrywanym w północnym Iranie, w ośrodku narciarskim Dizin rozpoczęła go polska para Michał Matyja i Piotr Janiak. – Jest to wynik, z którego niesamowicie się cieszymy – powiedział Strefie Siatkówki pierwszy z reprezentantów Polski.

W zawodach wzięło udział wiele par z ośmiu krajów, a Polacy od pierwszych meczów w turnieju szli jak błyskawica. Para Matyja/Janiak ograła dwie drużyny irańskie oraz duet z Austrii, a wszystkie mecze kończyły się w dwóch setach. W ostatnim meczu przyszło delikatne rozluźnienie, ale biało-czerwoni rozegrali spokojnego tie-breaka ze Słoweńcami, którzy walczyli w tym spotkaniu o awans. – Wszyscy obecni na turnieju prezentowali na ten moment najwyższy poziom w historii snow volleya. Bardzo we znaki dawały się trzy pary występujące w World Tourach i czołowe pary w swoich krajach. Warunki nie były łatwe, w pierwszy dzień było ciężkie, bardzo grząskie podłoże. Do tego na drugi dzień doszły obfite opady śniegu i wiatr – relacjonuje Strefie Siatkówki Michał Matyja.Dla najlepszej polskiej pary występ w Iranie jest satysfakcjonujący, a to dopiero początek sezonu. – Jest to wynik, z którego niesamowicie się cieszymy, choć przegraliśmy w półfinale z późniejszymi triumfatorami – Rosjanami. W każdej z części meczu walczyliśmy na przewagi i rywale wygrywali 11:9 11:9. Zdaniem wszystkich był to przedwczesny finał – stwierdził polski zawodnik.

Jak prezentują się najbliższe plany oraz cele na ten sezon najlepszej polskiej pary w siatkówce na śniegu? – Planujemy wziąć udział we wszystkich turniejach z cyklu CEV European Tour, lecz to wszystko zależy od tego, czy znajdą się sponsorzy. Na ten moment pomimo ogromu sukcesów w tej dyscyplinie jest ich brak – powiedział Matyja. – Cel na ten sezon tylko jeden – obronić tytuł mistrzów Europy, który został zdobyty rok temu – dodał.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved