Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Śmiałe plany czarnogórskiej siatkówki

Śmiałe plany czarnogórskiej siatkówki

fot. Bianka Sawoniuk

Kibice siatkówki w Czarnogórze oraz władze tamtejszego związku piłki siatkowej (OSCG) z niecierpliwością wyczekiwali nadchodzących tygodni i miesięcy. Miały się w nich odbyć nie tylko decydujące starcia w rozgrywkach ligowych i krajowym pucharze, ale także finały ME do lat 17 kobiet i kwalifikacje do przyszłorocznych ME mężczyzn z udziałem reprezentacji. Pandemia koronawirusa spowodowała, że na emocje z nimi związane będą musieli jeszcze poczekać.

Jesteśmy skupieni na walce z koronawirusem, robimy, co możemy. Jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi zawodnikami ze wszystkich grup wiekowych. Staramy się ich wspierać i pomagać im, jeśli tego potrzebują. Wielu z nich zdecydowało się zostać w krajach, w których na co dzień grają – powiedział o sytuacji w czarnogórskiej siatkówce sekretarz generalny OSCG, Ivan Bosković.W tym trudnym czasie sportowcy pokazali, że są prawdziwym przykładem. Mimo, że przebywanie w  izolacji dla kogoś, kto dużo podróżuje, trenuje i gra jest niezwykle trudne, maksymalnie przestrzegają oni zaleceń. Pozostają w domach, chroniąc siebie, swoich bliskich i otoczenie. Zachęcam wszystkich, by poszli za ich przykładem i pomogli tym samym w walce z koronawirusem, tak byśmy najszybciej, jak to możliwe mogli wrócić do normalności – kontynuował.

Kryzys epidemiczny nie zmienił celów czarnogórskiej siatkówki. – W ubiegłym roku osiągnęliśmy historyczny sukces kwalifikując się do turnieju finałowego ME mężczyzn. Teraz skupiamy się na walce z epidemią, ale jak tylko z nią wygramy, a jestem pewien, że tak się stanie, będziemy kontynuować nasze projekty. Celem jest zaistnienie Czarnogóry w europejskiej i światowej siatkówce – powiedział Bosković.

Nie da się w tym momencie przewidzieć, kiedy sportowcy wrócą do rywalizacji, zwłaszcza, że przełożono wiele ważnych imprez, w tym igrzyska olimpijskie. Mogę jednak zapewnić, że gdy już wrócimy do normalności, będziemy gotowi na turniej finałowy ME do lat 17 siatkarek i kwalifikacje do ME mężczyzn. Jak tylko wygramy walkę z wirusem, który jest problemem całego świata, będziemy kontynuować pracę nad umacnianiem roli czarnogórskiej siatkówki na arenie międzynarodowej – zakończył Ivan Bosković.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved