Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Co słychać w KPS-ie Siedlce?

Co słychać w KPS-ie Siedlce?

fot. Miłosz Kozakiewicz / MKS Ślepsk Suwałki

Kluby pierwszoligowe pracują nad konstruowaniem składu na nadchodzący sezon. Kilka z nich zaczęło już odkrywać karty. Tymczasem w KPS-ie Siedlce wciąż jest sporo znaków zapytania. Wszystko przez zamieszanie związane z finansowaniem klubu ze środków miasta. Działacze KPS-u dopiero zaczęli rozmowy z trenerem oraz zawodnikami.

Podczas gdy wiele klubów I ligi w dużej mierze ma już zbudowane składy na nowy sezon, to w KPS-ie Siedlce dopiero zaczynają się pierwsze przymiarki kadrowe. Wszystko dlatego, że zagrożone było finansowanie klubu ze środków miasta. Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik chciał zmniejszyć finansowanie sportu, tłumacząc to złą sytuacją budżetu, ale zaproponowane przez niego rozwiązanie nie zyskało poparcia wśród radnych. – Nie spodziewałem się, że tak to będzie wyglądało, ale życie pisze różne scenariusze. Była taka opcja, że nie zagramy w I lidze. Rozważaliśmy też zamianę z klubem II ligi, bo w niej są dużo, dużo niższe koszty. Nas załatwiają wyjazdy, bo w naszym obrębie nie ma zbyt wielu klubów. Większość z nich jest na Śląsku – powiedział Maciej Nowak, drugi szkoleniowiec KPS-u Siedlce, który jednak ma zagrać w I lidze.Wszystko dlatego, że ponad podziałami został zgłoszony projekt uchwały związany z finansowaniem siedleckiego sportu, który ma zapewnić stabilność klubom na trzy lata. Nie chodzi tylko o siatkówkę, ale też o inne dyscypliny, które w Siedlcach są na wysokim poziomie, czyli chociażby rugby, piłka nożna, koszykówka czy dyscypliny indywidualne. Mimo że doszło do porozumienia, to o pewnym sukcesie będzie można mówić 29 maja, bowiem wówczas odbędzie się sesja Rady Miasta, na której projekt uchwały zostanie poddany pod głosowanie. – Pewne ustalenia zostały poczynione. Doszliśmy do konsensusu w ostatniej chwili. Jednak od konsensusu do głosowania jeszcze daleka droga – dodał przedstawiciel KPS-u Siedlce, a jednocześnie radny.

Na razie klub przedstawił propozycję dalszej pracy w Siedlcach Witoldowi Chwastyniakowi, ale nie jest przesądzone czy szkoleniowiec nadal będzie prowadził KPS. Za to na pewno w składzie zespołu zajdą spore zmiany. – Daliśmy części zawodników wolną rękę. Apelowaliśmy do chłopaków, żeby mieli cierpliwość i trochę poczekali. Ale oni bardzo się niecierpliwią. Pewnie część od nas odejdzie, a z częścią zaczynamy rozmowy. Widzimy zielone światło, więc teraz możemy zacząć działać – podkreślił Nowak, według którego niektórzy zawodnicy zostali już zakontraktowani przez czołowe kluby I ligi. – Rynek jest już mocno przetrzebiony. Widać, że kilka drużyn bardzo mocno się zbroi. Może to i dobrze dla nas, bo przynajmniej ci teoretycznie najlepsi zawodnicy będą skupieni w kilku klubach, a dzięki temu łatwiej będzie nam walczyć o jak najlepszą pozycję – zakończył Maciej Nowak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved