Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Słowenki trenują przed mistrzostwami Europy

Słowenki trenują przed mistrzostwami Europy

fot. CEV

Pod wodzą Alessandro Chiappiniego żeńska reprezentacja Słowenii w Kranjskiej Gorze przygotowuje się do mistrzostw Europy. W planach ma jeszcze turniej na Węgrzech, a mecze grupowe czempionatu Starego Kontynentu rozegra w Polsce.

Po trzech tygodniach przerwy Słowenki pod wodzą Alessandro Chiappiniego wróciły do pracy. . Najbliższe dni spędzą na treningach w Kranjskiej Gorze. – Te trzy tygodnie przerwy były nam bardzo potrzebne po trudnej pierwszej części sezonu. Udało nam się odpocząć fizycznie i psychicznie. Teraz jesteśmy gotowe na ciężką pracę. Dołożymy wszelkich starań, aby w mistrzostwach Europy być w jak najlepszej formie – powiedziała Saša Planinšec po pierwszym treningu.Słowenki nie ukrywają radości z powrotu do pracy. – Wspaniale jest widzieć dziewczyny po przerwie. Myślę, że wszystkie jesteśmy wypoczęte i gotowe na drugi okres sezonu. Wiemy, że będzie ciężko, ale przygotowujemy się na to, by osiągnąć najlepszy wynik na ME. Musimy wykorzystać każdy dzień przygotowań najlepiej jak tylko możemy – zaznaczyła kapitan zespołu, Eva Mori. Słowenki nie ukrywają, że w Łodzi, gdzie będą rozgrywały mecze grupowe, chcą pokazać się z dobrej strony i znaleźć się w kolejnej fazie turnieju. – Pierwszy dzień jest zawsze najtrudniejszy, ale wierzę, że każdy następny będzie łatwiejszy. Naszym celem jest zakwalifikowanie się do fazy pucharowej. Niektóre z nas już grały w mistrzostwach Europy. Teraz jesteśmy w stanie osiągnąć wspaniały wynik – dodała Lana Šcuka.

Do rozpoczęcia czempionatu Starego Kontynentu zostało już niewiele czasu, więc Słowenki muszą intensywnie pracować, aby być w formie pod koniec sierpnia. – Nie mamy wiele czasu na przygotowanie się do mistrzostw Europy. Dlatego musimy maksymalnie wykorzystać okres przygotowawczy. skupimy się głównie na naszej grze. Spróbujemy naprawić niektóre elementy gry, w których mieliśmy pewne problemy w przeszłości – skomentował szkoleniowiec Słowenek, Alessandro Chiappini.

W połowie sierpnia Słowenia weźmie udział w towarzyskim turnieju na Węgrzech. Następnie wróci do Słowenii, a przygotowania zakończy w Mariborze. Następnie uda się do Łodzi, gdzie w ramach grupy B będzie rozgrywała mecze czempionatu Starego Kontynentu. W fazie grupowej zmierzy się z Belgią, Włochami, Polską, Portugalią i Ukrainą.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved