Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Słowenia rozpoczęła przygotowania do mistrzostw świata

Słowenia rozpoczęła przygotowania do mistrzostw świata

fot. Katarzyna Antczak

Słoweńscy siatkarze wywalczyli awans do mistrzostw świata po tym, jak w eliminacjach w Lublanie pokonali: Gruzję, Łotwę, Portugalię, Izrael i Belgię i był to historyczny sukces. Po nich nastąpiło zwycięstwo w drugiej grupie Ligi Światowej, Słowenia zajęła też ósme miejsce w mistrzostwach Europy w Polsce.

W tym sezonie Słowenia grała w lidze europejskiej, ale odmłodzoną drużyną narodową. Podopieczni Slobodana Kovača po wyczerpującym sezonie rozpoczęli przygotowania do mistrzostw świata. – Faktem jest, że wszyscy gracze dobrze wypoczęli. Niektórzy mieli dłuższą przerwę, ale szybko zgodzili się na to, że pierwsze treningi będą wykonywane na dosyć wysokim poziomie. Mamy bardzo dobry zespół i teraz wszystko będzie zależeć od nas samych. Naszym celem i zadaniem jest jak najlepsze przygotowanie się w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy do mistrzostw świata – powiedział Kovač trener reprezentacji narodowej Słowenii.Słowa selekcjonera potwierdzili również siatkarze, którzy trenują w Kranjskiej Gorze. – Wszyscy wiemy, dlaczego tu jesteśmy. Jesteśmy bardzo zmotywowani w świetle wszystkiego, co wydarzyło się w przeszłości. Jedziemy na mistrzostwa świata, aby osiągnąć jak najlepszy wynik – stwierdził Tine Urnaut. W podobnym tonie wypowiedział się inny zawodnik Alen Sket. – Do tych przygotowań przystąpiliśmy po długim odpoczynku, chcemy uzyskać jak największą motywację. Jesteśmy bardzo zmotywowani, mamy wysokie cele oraz ambicje, chcemy osiągnąć dobry wynik na mistrzostwach świata. Jesteśmy świadomi, że wszystko zależy od nas samych. Grupa, w której zagramy na mistrzostwach, jest dosyć ciekawa – przyznał siatkarz.

Najmłodszym siatkarzem na liście Kovača jest 16-letni Rok Možič, który z niecierpliwością czeka na pierwszy trening. – Byłem bardzo zaszczycony, że zostałem powołany do reprezentacji narodowej. Przed pierwszym treningiem mam lekkie obawy. Mam nadzieję, że udowodnię i zaprezentuję się jak najlepiej i zrobię wszystko, co w mojej mocy. Liczę na to, że sprostam zadaniom, jakie przede mną stawia trener i dorównam bardziej doświadczonym kolegom – powiedział młody zawodnik.

Zadowolenia z powołania do kadry Słowenii nie krył Uroš Pavlović, który po raz ostatni grał w kadrze narodowej, występował podczas mistrzostwach Europy w 2015 roku. Do zespołu dołączył również Alen Djordjevic. – Byłem bardzo zadowolony po tym, jak znalazłem się w kadrze narodowej. Liczę na to, że dobrze się przygotuję do tej ważnej imprezy, zrobię wszystko, aby pomóc drużynie. Będę się tak samo przygotowywał jak wszyscy inni zawodnicy, liczę na nasz dobry występ podczas mistrzostw świata – przyznał zawodnik.

Słoweńscy siatkarze będą przebywali w Kranjskiej Gorze przez trzy tygodnie, a następnie udadzą się do Mariboru, gdzie rozegrają pierwsze mecze kontrolne. Pierwszy oficjalny mecz w okresie przygotowawczym Słowenia rozegra w dniach 23 i 24 sierpnia w Niemczech, od 6 do 8 września w Lublanie Serbia zagra z trzema reprezentacjami: USA, Kanadą i Iranem. Turniej będzie także stanowić zakończenie przygotowań do mistrzostw świata. – Zagramy z bardzo dobrymi zespołami w trakcie przygotowań do mistrzostw świata. Przez pierwsze pięć tygodni nie będziemy grali, potem odbędą się testy, sprawdzimy ich przygotowanie. Cieszę się z faktu, że będziemy mogli zagrać przeciwko Iranowi, Kanadzie oraz Stanom Zjednoczonym. Będzie to doskonała okazja, aby się sprawdzić przed mistrzostwami świata – zakończył szkoleniowiec reprezentacji Słowenii. Mistrzostwa świata we Włoszech i Bułgarii rozpoczną się 12 września, a Słowenia rozegra pierwszy mecz w grupie A we Florencji przeciwko Dominikanie. W kadrze Słowenii na mistrzostwa świata znaleźli się zawodnicy występujący w polskich klubach: Jan Klobučar z MKS-u Będzin oraz  Dejan Vinčič  z Czarnych Radom

Szeroki skład reprezentacji Słowenii na mistrzostwa świata:
Rozgrywający:  Uroš Planinšič, Dejan Vinčič, Gregor Ropret
Atakujący: Mitja Gasparini, Tonček Štern
Środkowi: Dane Mijatović, Jan Kozamernik, Sašo Štalekar, Pavlović Uroš,  Alen Pajenk
Przyjmujący: Djordjevič Alen, Rok Možič, Jan Klobučar,  Klemen Čebulj, Tine Urnaut, Alen Šket
Libero: Urban Toman, Jani Kovačič

źródło: inf. własna, odbojka.si

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved