Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Słoweńcy oficjalnie bez Gianiego. Poprowadzi Niemców?

Słoweńcy oficjalnie bez Gianiego. Poprowadzi Niemców?

fot. Katarzyna Antczak

Andrea Giani nie poprowadzi już reprezentacji Słowenii. Włoch przejął kadrę w 2015 roku i zdobył z nią między innymi srebrny medal mistrzostw Europy. Słoweńska federacja poszukuje jego następcy. Jak podają niemieckie media, Giani ma teraz poprowadzić tamtejszą kadrę.

Andrea Giani wywalczył z reprezentacją Słowenii dość niespodziewanie srebrny medal mistrzostw Europy w 2015 roku. Oprócz tego zwyciężył również w Lidze Europejskiej, dzięki czemu awansował do Ligi Światowej. Pomimo sukcesów Andrea Giani zrezygnował z pełnienia funkcji szkoleniowca kadry Słowenii. Prezes tamtejszej federacji dziś rano ogłosił tę decyzję. – Mimo że chcieliśmy, aby Andrea nadal prowadził naszą zespół trener postanowił inaczej. Ostateczna decyzja została podjęta wczoraj wieczorem. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystko, co Andrea dał słoweńskiej siatkówce i sportowi. Życzymy mu wszystkiego najlepszego – skomentował Metod Ropret.Włoch również nie szczędził ciepłych słów federacji. – Chciałem podziękować za możliwość, jaka został mi dana. Jestem wdzięczny, że mogłem tu pracować i doświadczyć tylu wspaniałych chwil. Pomimo wielu wyrzeczeń stworzyliśmy drużynę przez duże „D”. Jestem dumny z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć i że dzięki kadrze Słowenii mogę zacząć pisać swoją własną przyszłość.

Metod Ropert nie obawia się o wybór nowego selekcjonera. – Dwa lata temu, kiedy reprezentację opuścił Luko [Slabeta – przyp. red.] byliśmy w znacznie trudniejszej sytuacji. Dzięki sukcesom reprezentacji odnotowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania tą dyscypliną. Teraz na nas spoczywa odpowiedzialność za wybór odpowiedniej osoby, która poprowadzi drużynę do kolejnych sukcesów.

Jak podają niemieckie media, Andrea Giani porozumiał się już z tamtejszą federacją i prawdopodobnie podczas finału Pucharu Niemiec w Maanheim podpisze z Niemcami kontrakt, zastępując tym samym Vitala Heynena, który zdecydował się prowadzić rodzimą kadrę Belgii.

źródło: inf. własna, odbojka.si, volleyball.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved