Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Słoweńcy cieszą się z sukcesu w Lidze Światowej

Słoweńcy cieszą się z sukcesu w Lidze Światowej

fot. FIVB

Reprezentacja Słowenii triumfowała w trzeciej dywizji Ligi Światowej 2016 i dzięki wygranej awansowała o jeden stopień wyżej w tych rozgrywkach – do drugiej dywizji. Z zespołem od 2015 współpracuje trener Andrea Giani, a efekty jego szkoleniowej pracy są widoczne już od dłuższego czasu.W finale trzeciej dywizji słoweńska ekipa w czterech setach pokonała reprezentację Niemiec. Wydawało się, że to podopieczni Vitala Heynena są faworytami do awansu, jednak Słoweńcy sprawili niespodziankę, wprawiając tym samym krajowe środowisko siatkarskie w euforię. W przyszłym roku drużyna ze Słowenii walczyć będzie więc w dywizji drugiej. – Gratuluję mojej drużynie! Jestem szczęśliwy, że udało nam się wywalczyć złoty medal już w pierwszym sezonie gry w Lidze Światowej. Ważne było to, że w odpowiednich momentach zagraliśmy naszą najlepszą siatkówkę. Niemcy to w końcu bardzo ciężcy przeciwnicy – podsumował szkoleniowiec reprezentacji Słowenii, Andrea Giani.

Już w ubiegłym roku Słoweńcy zaczęli sprawiać niespodzianki, a tę największą był srebrny medal w mistrzostwach Europy. W drodze do finału słoweński team pokonał m.in. Polaków i Włochów. W meczu o złoto, mimo że przegrali w trzech setach, nie poddali się łatwo i sprawili drużynie z Francji niezwykle dużo problemów. Dlatego też w tym sezonie Słoweńcy dołączyli do grona walczącego w popularnej „Światówce”, w całych rozgrywkach III dywizji ponosząc tylko jedną porażkę.

Trzecią dywizję wygrał najlepszy zespół – skwitował trener Niemców, Vital Heynen. – Rozpoczynając przygotowania, wyznaczyliśmy sobie jasny cel – awans do wyższej dywizji. Osiągnęliśmy to, zagraliśmy fantastyczny turniej, w którym porównując wszystko z pierwszymi spotkaniami, potrafiliśmy osiągnąć najwyższy poziom naszej gry – powiedział Tine Urnaut, jeden z filarów słoweńskiej reprezentacji.

Kluczem do wygranej w finale trzeciej dywizji była zespołowość drużyny ze Słowenii, której siła nie zachwiała się nawet w momencie, gdy Niemcy wygrali seta. To ona była siłą ekipy trenera Gianiego w całych rozgrywkach. – To było niezwykłe zwycięstwo. Pracowaliśmy na nie ciężko od wielu miesięcy. Teraz cieszymy się, że udało nam się to osiągnąć w walce przeciwko niezwykle silnej drużynie z Niemiec i to przed jej własną publicznością. Ważna dla całego spotkania była nasza zagrywka, dzięki niej mogliśmy dobrze grać w obronie – powiedział rozgrywający słoweńskiej ekipy, Gregor Ropret.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved