Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Słowaczki przegrały trzy sparingi z Chorwatkami

Słowaczki przegrały trzy sparingi z Chorwatkami

fot. CEV

Poszczególne drużyny przygotowują się do mistrzostw Europy. W miniony weekend w Nitrze Słowaczki trzykrotnie musiały uznać wyższość Chorwatek. Najbardziej zacięty był pierwszy mecz, który podopieczne trenera Fenoglio przegrały po tie-breaku.

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy, stąd też poszczególne zespoły trenują, by pod koniec sierpnia osiągnąć najwyższą formę. W miniony weekend w Nitrze trzy sparingi rozegrały reprezentacje Słowacji oraz Chorwacji. Wszystkie trzy padły łupem finalistek ostatniej edycji Złotej Ligi Europejskiej. W piątek podopieczne Daniele Santarelliego wygrały w pięciu setach, a w dwóch następnych dniach do sukcesu potrzebowały rozegrać po cztery odsłony. Mimo porażek z postawy swoich podopiecznych zadowolony był szkoleniowiec gospodyń.– Dopiero wróciliśmy z ciężkiego obozu. W ciągu ostatnich 20 dni 14 razy ćwiczyliśmy z ciężarami. Wynik nie był naszym celem w tych meczach, mimo że wygrana jest w mojej naturze. Myślę, że najlepszy był w naszym wykonaniu pierwszy mecz w piątek, który przegraliśmy w pięciu setach. Chorwacja była bardzo trudnym przeciwnikiem. My jednak dużo walczyliśmy i to właśnie chcę widzieć na boisku. nadal ciężko pracujemy i chcemy być w mistrzostwach Europy w jak najlepszej formie – skomentował Marco Fenoglio, trener Słowaczek, który dobrze zna się ze szkoleniowcem Chorwatek, czyli Daniele Santarellim. – Znamy się z ligi włoskiej, ale to nie jest aż tak ważne. Interesuje mnie nasza praca oraz nasza gra na boisku – dodał.

Sobotni mecz był wyjątkowy dla 19-letniej Karoliny Fricovej, dla której starcie z Chorwatkami było debiutem w seniorskiej kadrze. – Byłam trochę zdenerwowana, ale dziewczyny pomogły mi na boisku. czułam się coraz bardziej komfortowo w miarę upływu meczu. Ciężko pracuję. Wiem, że trudno będzie, ale postaram się znaleźć w drużynie na mistrzostwach Europy. Gra w reprezentacji kraju w tak ważnym meczu i w moim rodzinnym mieście była moim marzeniem – podkreśliła młoda zawodniczka, która z ligi słowackiej przeniosła się do czeskiej, a od nowego sezonu będzie broniła barw VK Prostejov.

Ostatni mecz z Chorwatkami był siedemdziesiątym występem w reprezentacji Nikoli Radosovej. Chcieliśmy wygrać przynajmniej jeden mecz, ale możemy być chociaż zadowoleni z niektórych aspektów naszej gry. Były to nasze pierwsze mecze po przerwie. Wiemy, w czym musimy się jeszcze poprawić – stwierdziła doświadczona skrzydłowa słowackiej reprezentacji, która w najbliższy weekend zagra w Nitrze kolejne dwa mecze kontrolne. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Fenoglio będą Węgierki. Następnie Słowaczki zmierzą się przed mistrzostwami Europy jeszcze z Belgijkami i Finkami. Czempionat starego Kontynentu zainaugurują starciem z Hiszpankami.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved