Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Słowacy trenują przed mistrzostwami Europy

Słowacy trenują przed mistrzostwami Europy

fot. CEV

Po pięciu tygodniach przerwy do treningów wrócili Słowacy. Podopieczni Andreja Kravarika w mieście Poprad zaczęli przygotowania do mistrzostw Europy. W międzyczasie czekają ich jeszcze sparingi z Czechami, Portugalczykami oraz Grekami.

Słowacy w tym sezonie dość ulgowo potraktowali Złotą Ligę Europejską. W grupie A tych rozgrywek zajęli dopiero trzecie miejsce, a ich rywalami byli Turcy, Łotysze oraz Belgowie. Nie znaleźli się więc w rozgrywce finałowej, ale nie grali też w optymalnym składzie. Po pięciu tygodniach przerwy podopieczni Andreja Kravarika wrócili do pracy. Wszystko dlatego, że wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy. Na treningach pojawili się między innymi Matej Patak oraz Peter Michalovic, którzy nie brali udziału w rozgrywkach Ligi Europejskiej, a wcześniej (obok między innymi Juraja Zatko, Mateja Kubsa i Tomasa Krisko) byli oni kluczowymi zawodnikami w trakcie kwalifikacji do mistrzostw Europy.W słowackiej kadrze nie zagra za to już Emmanuel Kohut. To 37-letni środkowy, który karierę reprezentacyjną zakończył po meczach z Czarnogórą i Islandią, a zwycięstwa w nich przypieczętowały awans Słowaków na czempionat Starego Kontynentu. Mimo że w nim wystąpią już bez Kohuta, to w słowackim zespole nie brakuje stosunkowo młodych zawodników, którzy mają już ogranie w silnych ligach – polskiej, włoskiej czy tureckiej. Do takich zawodników można zaliczyć chociażby Marcela Luksa, Filipa Gavendę, Juliusa Firkala czy Michala Petrasa.

Słowacy w mistrzostwach Europy zagrają już po raz dziesiąty, a siódmy z rzędu. Do tej pory najlepszy wynik osiągnęli w 2011 roku, kiedy to zajęli piąte miejsce. Teraz trudno będzie im powtórzyć taki rezultat, tym bardziej, że trafili do trudnej grupy. Ich rywalami w fazie grupowej będą: Hiszpanie, Austriacy, Serbowie, Niemcy i Belgowie. Wydaje się, że już samo wyjście z grupy do dalszego etapu rywalizacji będzie sukcesem dla podopiecznych Andreja Kravarika. Przed zmaganiami w czempionacie kontynentu czekają ich sparingi z Czechami, Portugalczykami oraz Grekami. – Nasi przeciwnicy w meczach towarzyskich są naprawdę silni – powiedział Kravarik, który wystąpił na igrzyskach olimpijskich w 2004 roku, które odbywały się w Atenach. Dla niego powrót do kraju Hellady będzie sentymentalny. – To będzie dla mnie trochę wyjątkowe wydarzenie, ponieważ mieszkałem w Grecji przez kilka lat. Ale dla moich podopiecznych będzie to po prostu kolejny przeciwnik i na tym chcemy się skupić – dodał szkoleniowiec Słowaków.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved