Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Słowackie wzmocnienie GKS-u

Słowackie wzmocnienie GKS-u

Jeden z najlepszych środkowych PlusLigi Emanuel Kohut będzie reprezentował barwy GieKSy przez najbliższe dwa sezony.

34-letni Emanuel Kohut swoją bogatą karierę rozpoczynał w VKP Bratysława i niemieckim Generali Haching. Najwięcej lat spędził jednak we Włoszech, gdzie występował w tak silnych klubach jak Sisley Treviso, Andreoli Latina, Copra Elior Piacenza czy Bre Banca Lanutti Cuneo. Z tym ostatnim zespołem sięgnął po srebrny medal Ligi Mistrzów.



Ostatni sezon Słowak spędził w zespole Cerradu Czarnych Radom, gdzie był wyróżniającą się postacią. Kohut był jednym z najlepszych środkowych PlusLigi. Rozegrał 32 mecze, w których zdobył 297 punktów (223 atakiem, 57 blokiem i 17 zagrywką).

Nowy środkowy GKS-u to także etatowy reprezentant swojego kraju. Rozegrał blisko 150 spotkań w barwach Słowacji, z którą m.in. dwukrotnie wygrał rozgrywki Ligi Europejskiej.

Środek siatki był jedną z tych pozycji, która była naszym priorytetem, jeśli chodzi o wzmocnienia. Cieszymy się, że podpisaliśmy kontrakt na dwa lata z tak doświadczonym zawodnikiem, który ma bogatą przeszłość. Jesteśmy przekonani, że Emanuel podniesie poziom naszej gry i całego zespołu, który będzie jeszcze lepiej funkcjonował – powiedział Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved