Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Na Słowacji już ruszyły rozgrywki ligowe

Na Słowacji już ruszyły rozgrywki ligowe

W piątek i w sobotę rozegrano pierwsze mecz słowackiej ekstraklasy. Pierwszym liderem został broniący tytułu mistrzowskiego zespół VK Previdza. Z wygranej mógł cieszyć się Marcin Kryś, reprezentujący barwy VK KDS Šport Košice. Slavia Svidnik, której barw bronią Łukasz Pietrzak i Łukasz Ciupa przegrała mecz wyjazdowy po tie-breaku.

O jeden zespół więcej liczy słowacka ekstraklasa siatkarzy w porównaniu do zeszłego sezonu. Nikt z niej nie spadł, a skład do 10 zespołów uzupełnił Spartak Komarno. Liderem po pierwszej kolejce został obrońca tytułu, VK Previdza, który w trzech setach pokonał na wyjeździe VKM Stara Lubovna. Dobre spotkanie zaliczył Jakub Ihnat, który zdobył dla swojego zespołu 22 punkty.

Swój mecz wygrał również zespół VK KDS Šport Košice, którego barw broni w tym sezonie polski libero Marcin Kryś. W Koszycach gospodarze pokonali bez straty seta COP Trenčín i są obecnie na drugim miejscu w tabeli. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Martin Sopko (15). Marcin Kryś rozegrał całe spotkanie, notując 64% pozytywnego przyjęcia i 50% przyjęcia dokładnego.

Mniej szczęścia mieli Łukasz Pietrzak i Łukasz Ciupa, którzy reprezentują barwy Slavii Svidnik. Ich zespół prowadził już 2:0 w wyjazdowym spotkaniu w Preszowie, przegrał jednak ostatecznie w tie-breaku. Dobre spotkanie rozegrał Łukasz Ciupa, który zdobył dla swojej drużyny 17 punktów, z czego 15 atakiem przy 43% skuteczności. W przyjęciu Ciupa miał 62% pozytywnego i 31% dokładnego odbioru zagrywki. Łukasz Pietrzak zdobył 14 punktów, z czego 12 atakiem przy 39% skuteczności, do których dołożył dwa asy serwisowe.

W pozostałych meczach pierwszej kolejki Spartak Myjava pokonał 3:2 na własnym terenie wicemistrza kraju VKP-SPU Nitra, a MVK Zvolen uległ we własnej hali w trzech setach Spartakowi Komarno.