Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja: Zwycięstwa biało-czerwonych

Słowacja: Zwycięstwa biało-czerwonych

W 13. kolejce słowackiej ekstraklasy siatkarzy zwycięstwa odniosły zarówno VK KDS Šport Košice z Marcinem Krysiem w składzie, jak i Slavia Svidnik Łukasza Pietrzaka i Łukasza Ciupy, która awansowała na trzecie miejsce w tabeli. W żeńskiej ekstraklasie swój mecz po tie-breaku wygrał zespół Michaliny Jagodzińskiej Oktan Kežmarok.

W słowackiej ekstraklasie siatkarzy rozegrano już 13. kolejkę spotkań. Lider tabeli VK Prievidza pokonał bez problemu na wyjeździe Spartaka Komarno 3:0 i zanotował tym samym dwunaste już zwycięstwo w tym sezonie.

Z wygranych cieszyli się również polscy siatkarze występujący na Słowacji. VK KDS Šport Košice z Marcinem Krysiem w składzie pokonał 3:0 VKP-SPU Nitra i ma pięć punktów straty do lidera. Zespół z Koszyc zajmuje drugie miejsce w tabeli. Liderem drużyny w sobotnim spotkaniu był Miroslav Jakubov, który zdobył 16 punktów. Polski libero rozegrał cale spotkanie, notując 57% pozytywnego przyjęcia i 14% dokładnego, a rywale wyraźnie omijali go zagrywką.

Porażkę drużyny z Nitry wykorzystała Slavia Svidnik, która po wygranej 3:0 w wyjazdowym meczu z COP Trenčín wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli. Liderem Slavii w tym meczu był Łukasz Pietrzak, który zapisał na swoim koncie 14 punktów. Polak zdobył 10 punktów atakiem przy 63% skuteczności, dołożył do tego dwa punktowe bloki i dwa asy serwisowe. Łukasz Ciupa grał tylko w pierwszym secie tego spotkania i raz zapunktował zagrywką. Polski przyjmujący przyjmował zagrywki rywali czterokrotnie, mając 50% przyjęcia pozytywnego i 25% dokładnego.

W pozostałych meczach tej serii spotkań MIRAD PU Prešov uległ Spartakowi Myjava 1:3, a MK Zvolen pokonał we własnej hali 3:0 VKM Stará Ľubovňa.

W 10. kolejce słowackiej ekstraklasy siatkarek czwarte ligowe zwycięstwo odniósł zespół Oktanu Kežmarok. Drużyna Michaliny Jagodzińskiej pokonała na wyjeździe wyżej notowany VTC Pezinok – Bilíkova 3:2. Po pierwszym wygranym secie Oktan oddał inicjatywę gospodyniom i przegrywał już 1:2. Potem jednak zdołał doprowadzić do tie-breaka, a w nim pokonał rywala 15:12. Przyjezdne wystąpiły w tym meczu w dziewięcioosobowym składzie, najskuteczniejsze w zespole Oktanu były Veronika Jakabova (22 pkt.) oraz Paula Kubova (21 pkt.). Polska libero zanotowała w tym spotkaniu 53% pozytywnego przyjęcia i 20% dokładnego. Oktan mimo wygranej wciąż pozostał na 6. miejscu w tabeli.

Liderem pozostaje Slavia Bratysława, która pokonała w meczu wyjazdowym 3:1 VK Nové Mesto nad Váhom. 17 punktów w tym meczu dla zwycięskiej drużyny zdobyła Zuzana Sepelova. Punkt mniej od Slavii w tabeli ma VC FTVŠ UK Bratysława, który w trzech setach rozprawił się we własnej hali z VK Prešov. Bohaterkami tego spotkania były Veronika Hroncekova (16 pkt.) oraz Romana Hudecova (13 pkt.). W ostatnim meczu tej serii spotkań UKF Nitra pokonał najsłabszy zespół ligi Hit UCM Trnawa 3:0.