Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Słowacja zastąpi Czechy jako współgospodarz EuroVolley 2019 kobiet

Słowacja zastąpi Czechy jako współgospodarz EuroVolley 2019 kobiet

fot. Arkadiusz Buczyński

Przyszłoroczna odsłona mistrzostw Europy siatkarek odbędzie się w czterech krajach – Turcji, Polsce, na Węgrzech i Słowacji, zastępującej swoich czeskich sąsiadów w roli współgospodarza najważniejszej siatkarskiej imprezy naszego kontynentu. W wyniku tych zmian Czechy będą musiały zagrać w rundach kwalifikacyjnych latem bieżącego roku, natomiast Słowacja zyskała bezpośredni awans do rundy finałowej ME. Będzie to historyczna edycja mistrzostw Europy, bo po raz pierwszy wezmą w niej udział aż 24 zespoły, a mecze zostaną rozegrane w czterech państwach.

Turcja będzie gospodarzem mistrzostw Europy po raz trzeci w historii – rolę tę pełniła już w 1967 i 2003 roku, zdobywając srebrny medal. To jak dotąd najlepszy rezultat Turcji w ME, a doliczyć można do niego jeszcze brązowe medale zdobyte w 2011 r. w Serbii i rok temu w Azerbejdżanie.Polska gościła u siebie mistrzostwa Europy w 2009, zdobywając brązowy, jak dotąd ostatni medal podczas mistrzostw Europy. Węgry i Słowacja po raz pierwszy będą współgospodarzami turnieju tej rangi.

Dla Słowaków wydarzenie to będzie wyjątkową okazją do uczczenia 100-lecia siatkówki w ich kraju i do promowania dyscypliny w kraju i całej Europie. Słowacja może poszczycić się bogatym doświadczeniem w organizowaniu dużych turniejów siatkarskich, a mistrzostwa Europy kobiet będzie swoistym ukoronowaniem ogromnego postępu w rozwoju siatkówki w tym kraju.

Poza czterema gospodarzami – Turcją, Polską, Węgrami I Słowacją – udział w EuroVolley 2019 siatkarek zapewniły sobie miejscem w klasyfikacji końcowej ME 2017 następujące drużyny: Serbia, Holandia, Azerbejdżan, Włochy, Rosja, Białoruś, Niemcy oraz Bułgaria. 12 kolejnych drużyn zakwalifikuje się do 19 stycznia. Wśród walczących o kwalifikację znalazły się teraz Czechy, które zmierzą się w tym celu z reprezentacjami Finlandii, Estonii i Szwecji.

źródło: lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved