Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja: Wygrane Oktanu i VK KDS Košice, Slavia przegrała z liderem

Słowacja: Wygrane Oktanu i VK KDS Košice, Slavia przegrała z liderem

W słowackiej ekstraklasie siatkarzy Slavia Svidnik z Łukaszem Ciupą i Łukaszem Pietrzakiem w składzie uległa liderowi rozgrywek i spadła na 4. miejsce w tabeli. Wicelider, VK KDS Košice, w którym gra Marcin Kryś, wygrał swoje spotkanie. W ekstraklasie siatkarek Oktan Kežmarok z Michaliną Jagodzińską w składzie pokonał outsidera rozgrywek.

W słowackiej ekstraklasie siatkarek na czele tabeli wciąż znajdują się dwa zespoły z Bratysławy. W sobotę w 12. kolejce spotkań Slavia bez problemów w trzech setach rozprawiła się z VK Prešov. 12 punktów w tym spotkaniu zdobyła Zuzana Sepelova. Mający punkt straty do lidera STRABAG FTVŠ UK Bratysława przegrał wprawdzie pierwszego seta z trzecim w tabeli VTC Pezinok-Bilíkova, ale w trzech kolejnych okazał się już lepszy. Liderką zwycięskiej drużyny była Romana Hudecova, która zapisała na swoim koncie 18 punktów.

Oktan Kežmarok z Michaliną Jagodzińską w składzie pokonał 3:1 w wyjazdowym spotkaniu Hit UCM Trnava. Zespół z Trnawy nie zdobył w tym sezonie jeszcze żadnego punktu. Świetne spotkanie w barwach Oktanu rozegrała Paula Kubova, która zdobyła 21 punktów. Polska libero zanotowała 36% przyjęcia pozytywnego i 7% dokładnego, popełniając w tym elemencie 2 błędy. W jedynym niedzielnym meczu słowackiej ekstraklasy siatkarek VK Nové Mesto nad Váhom pokonało 3:1 wyżej notowany UKF Nitra.

W słowackiej ekstraklasie siatkarzy Slavia Svidnik podejmowała w 15. kolejce lidera, VK Previdza. Po porażce w pierwszym secie do 17 siatkarze ze Svidnika w drugiej partii postawili się rywalowi, ale ulegli po dramatycznej końcówce 30:32. W trzecim secie lider już nie dał szans gospodarzom, rozbijając ich do 11. 16 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Peter Mlynarcik. W zespole Slavii Łukasz Pietrzak był najskuteczniejszym zawodnikiem, polski atakujący zapisał na swoim koncie 14 punktów. Pietrzak 13 punktów zdobył atakiem przy 59-procentowej skuteczności, do tego dołożył jeden punktowy blok. Łukasz Ciupa w tym spotkaniu zdobył 7 punktów, w tym 5 atakiem przy skuteczności 33%. Ciupa dwukrotnie skutecznie zablokował rywali i zanotował 86% pozytywnego przyjęcia i 36% dokładnego. Po tej porażce Slavia Svidnik spadła na 4. miejsce w tabeli.

Pozycję wicelidera tabeli utrzymał zespół VK KDS Šport Košice z Marcinem Krysiem w składzie. Zespół z Koszyc pokonał we własnej hali 3:1 Spartaka Myjava i wciąż ma pięć punktów straty do lidera. 22 punkty w tym spotkaniu zdobył Patrik Lamanec. Marcin Kryś w czterech rozegranych setach miał 65% pozytywnego i 50% dokładnego przyjęcia.

Na trzecie miejsce w tabeli, wykorzystując potknięcie Slavii, awansował VKP-SPU Nitra po wygranej 3:0 na wyjeździe ze Spartakiem Komarno. W pozostałych meczach 15. serii spotkań COP Trenčín pokonał w trzech setach najsłabszy w lidze VKM Stará Ľubovňa, a MIRAD PU Prešov wygrał 3:0 wyjazdowe spotkanie z MVK Zvolen.