Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja: Szczęśliwy weekend dla „polskich” zespołów

Słowacja: Szczęśliwy weekend dla „polskich” zespołów

fot. Slavia Svidnik

Miniony weekend w rozgrywkach ligi słowackiej siatkarzy, a także siatkarek okazał się udany dla drużyn, w których na co dzień występują reprezentanci polskiej siatkówki. Zwycięstwo odniosła ekipa Michaliny Jagodzińskiej, a także VK KDS Šport Košice Marcina Krysia i Slávia Svidník, w której występują Łukasz Pietrzak i Łukasz Ciupa.

Zarówno Slavia, jak i VK KDS swoje mecze wygrały w minimalnej liczbie setów, jednak to ta pierwsza drużyna miała łatwiejszą przeprawę z rywalami. Po drugiej stronie stała bowiem VKM Stará Ľubovňa – ostatnia ekipa rozgrywek, która w siedemnastu spotkaniach zdołała wygrać zaledwie dwa sety. W tym starciu także to gospodarze rozdawali karty na boisku. Goście zupełnie gubili się w przyjęciu, wystarczyły solidniejsze zagrania zza linii końcowej, by zdobywać punkty bezpośrednio tym elementem. Blok Slavii wyśmienicie czytał grę rywali, zatrzymując wiele ataków. Najczęściej po stronie ekipy ze Svidnika punktował Łukasz Pietrzak (13 punktów), który zanotował naprawdę dobrą skuteczność w ataku, kończąc 11 z 16 akcji (69%). Polak dołożył do tego po jednym bloku i asie serwisowym. Łukasz Ciupa zdobył 9 punktów, ale w trakcie drugiego seta został oddelegowany na ławkę i mógł odpocząć. Wszystkie punkty zdobył atakiem, przy 60% skuteczności.Trochę bardziej o zwycięstwo musieli postarać się siatkarze VK KDS Šport Košice, którzy również mierzyli się z zespołem końca tabeli – MVK Zvolen. Simko i Michalec całkiem nieźle dali się we znaki gospodarzom swoimi udanymi blokami. Ten pierwszy, wspólnie z Klimentem, dobrze spisywał się też w polu zagrywki. Drużyna Marcina Krysia w odpowiednich momentach potrafiła się jednak w pełni zmobilizować i wykorzystać swój potencjał. VK KDS nie pozwolił rywalom ugrać choćby seta, a wszystko za sprawą dobrych ataków. Do wygranej ekipę gospodarzy poprowadził Martin Sopko, zdobywca 15 punktów. Marcin Kryś oprócz solidnej postawy w obronie przyjął 23 zagrywki ze skutecznością 60 i 57%.

Zobacz również:
Wyniki  oraz tabela ligi słowackiej mężczyzn

Na koniec rundy zasadniczej rozgrywek ligi słowackiej kobiet drużyna Michaliny Jagodzińskiej pokonała na wyjeździe wyżej plasujący się team z Nitry, dzięki czemu awansowała o dwie pozycje. Polka rozegrała całe spotkanie. Szóste zwycięstwo w sezonie pozwoliło KV MŠK Oktan Kežmarok uplasować się na piątym miejscu. Volley project UKF zdołał wygrać tylko w drugim secie, w którym ograniczył błędy, a przyjezdne zagrały trochę słabiej. Ekipa polskiej libero w całym meczu była skuteczniejsza, a swoją przewagę powiększała już później z akcji na akcję.

Najlepsze na tym etapie sezonu okazały się siatkarki VK Slávia EU Bratysława, które wygrały trzynaście z czternastu spotkań. Tuż za nimi uplasował się drugi team z tego miasta – STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK, notujący taki sam wynik wygranych spotkań, ale mający finalnie o jeden punkt mniej. Pozostałe zespoły wyraźnie odstawały od pierwszych dwóch miejsc w tabeli.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi słowackiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved