Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja: Polacy w czołówce tabeli

Słowacja: Polacy w czołówce tabeli

W 14. kolejce słowackiej ekstraklasy siatkarzy swoje mecze wygrał zarówno wicelider z Koszyc z Marcinem Krysiem w składzie, jak i trzecia w tabeli Slavia Svidnik, której barwy reprezentują Łukasz Ciupa i Łukasz Pietrzak. Polacy byli ważnymi ogniwami swoich zespołów. W lidze siatkarek siódmej porażki w tym sezonie doznał Oktan Kežmarok z Michaliną Jagodzińską w składzie.

W słowackiej ekstraklasie siatkarek kolejnej, siódmej już porażki w tym sezonie doznał zespół Oktan Kežmarok z Michaliną Jagodzińską w składzie. Podopieczne trenera Ondreja Sipisaka w zaledwie dziewięcioosobowym składzie pojechały do Bratysławy na mecz z wiceliderem tabeli, STRABAG-iem i przegrały w trzech szybkich setach do 13, 19 i 13. Dla zwycięskiej drużyny 19 punktów zdobyła Romana Hudecova. Polska libero zanotowała 44% pozytywnego przyjęcia i zaledwie 6% dokładnego, popełniając w tym elemencie dwa błędy.

Liderem słowackiej ekstraklasy siatkarek pozostaje Slavia Bratysława, która w trzech setach wygrała w sobotę wyjazdowe spotkanie z UKF Nitra. 14 punktów dla Slavii w tym meczu zdobyła Lenka Kvasnova, o punkt mniej Karolina Fricova. W pozostałych meczach 11. serii spotkań VTC Pezinok – Bilíkova wygrał we własnej hali 3:1 z VK Nové Mesto nad Váhom, a VK Prešov również w czterech setach uporał się z ostatnim w tabeli Hitem Trnava. Oktan Kežmarok po 11 kolejkach zajmuje 6. miejsce w tabeli.

W ekstraklasie mężczyzn pewne zwycięstwo odniósł lider tabeli, VK Prievidza, który w trzech setach uporał się we własnej hali z zespołem MIRAD PU Prešov. 18 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobył Peter Mlynarcik. Pięć punktów straty do lidera ma drużyna VK KDS Šport Košice z Marcinem Krysiem w składzie. Zespół z Koszyc wygrał w sobotę wyjazdowe spotkanie z ostatnim w tabeli VKM Stará Ľubovňa w trzech szybkich setach. Po 15 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyli Milos Labik i Martin Sopko. Marcin Kryś zanotował 63% przyjęcia pozytywnego i 50% dokładnego.

Na trzecim miejscu w tabeli z dwoma punktami straty do zespołu z Koszyc znajduje się Slavia Svidnik. Zespół Łukasza Ciupy i Łukasza Pietrzaka pokonał w 14. kolejce 3:1 Spartaka Komarno i zszedł z boiska jako zwycięzca po raz dziesiąty w tym sezonie. Najskuteczniejszym zawodnikiem Slavii był Michal Scerba, który zdobył 18 punktów. O punkt mniej na swoim koncie miał Łukasz Ciupa, który zdobył 9 punktów atakiem przy 47% skuteczności, do tego dołożył aż 7 punktowych bloków oraz jednego asa serwisowego. W przyjęciu Ciupa miał 73% pozytywnego odbioru i 27% dokładnego. Łukasz Pietrzak w tym meczu punktował 13 razy. Polski atakujący zdobył 10 punktów atakiem przy 45% skuteczności, do tego popisał się jednym punktowym blokiem i dwoma asami serwisowymi.

W pozostałych meczach 14. kolejki spotkań VKP-SPU Nitra wygrał we własnej hali 3:1 z COP Trenčín, a Spartak Myjava pokonał 3:1 MVK Zvolen.