Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja: Oktan Kežmarok i Slávia Svidník z kolejnym zwycięstwem

Słowacja: Oktan Kežmarok i Slávia Svidník z kolejnym zwycięstwem

fot. Slavia Svidnik

W słowackiej ekstraklasie trwa walka o rozstawienie przed fazą play-off. Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisał Oktan Kežmarok, który 3:0 pokonał Volley project UKF Nitra. W rywalizacji panów po raz pierwszy w tej fazie rozgrywek gorycz porażki musiał przełknąć VK KDS Šport Košice. Na zwycięską ścieżkę powróciła natomiast TJ Slávia Svidník, w której ponownie pierwsze skrzypce wiedli Polacy – Łukasz Ciupa i Łukasz Pietrzak.

W rywalizacji o miejsca 1-4 słowackiej ekstraklasy kobiet nie było niespodzianek. Oba mecze zakończyły się wynikiem 3:1 dla drużyn wyżej notowanych – Slávia Bratysława pokonała VC FTVŠ UK Bratysława, natomiast VTC Pezinok – Bilíkova wygrał z VK Nové Mesto nad Váhom. Po piątej kolejce utrzymuje się dystans między drużynami z Bratysławy, które zajmują dwa pierwsze miejsca, a pozostałymi zespołami. W grze o miejsca 5-8 Oktan Kežmarok odniósł kolejne zwycięstwo 3:0. Tym razem drużyna z Michaliną Jagodzińską w składzie pokonała Volley project UKF Nitra, dzięki czemu powiększyła do ośmiu oczek zapas nad znajdującymi się na drugim miejscu rywalkami. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosły siatkarki Hit UCM Trnava, które na wyjeździe pokonały 3:1 VK Prešov. Nie spowodowało to jednak jakichkolwiek zmian w tabeli, siatkarki Hit UCM do tej pory zgromadziły na swoim koncie jedynie 4 punkty, a ich rywalki – 17.Zobacz również:
Wyniki oraz tabele ligi słowackiej siatkarek

Pierwszej porażki w tej części rozgrywek doznał VK KDS Šport Košice, który musiał uznać wyższość VKP-SPU Nitra. Goście starali się walczyć, najbliżej odwrócenia sytuacji byli w ostatniej odsłonie. Drużynie z polskim siatkarzem w składzie nie udało się wygrać żadnej z trzech partii. Libero Marcin Kryś przyjmował 17 razy, popełnił jeden błąd, a skuteczność odbioru wyniosła 41% (24% perfekcyjnego). Swój mecz wygrał za to lider tabeli – VK Prievidza. MIRAD PU Prešov w pierwszych dwóch setach był zupełnie bezradny. Zaciętej rywalizacji nie brakowało natomiast w ostatniej partii, ale po walce na przewagi lepsi okazali się liderzy tabeli. Podopiecznych Richarda Nemca do zwycięstwa poprowadził Jakub Ihnat, który zdobył 16 punktów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela rywalizacji o miejsca 1-4 ligi słowackiej siatkarzy

W czwartej kolejce walki o miejsca 5-10 lider tabeli – TJ Slávia Svidník rozegrała jeden mecz. Drużyna ze Svidníka zmierzyła się na wyjeździe z VKM Stará Ľubovňa, który w tym sezonie wygrał tylko 2 sety i ma zerowy dorobek punktowy. Liderzy tabeli nie mieli problemów z wygraniem 3:0. Po pierwszym secie, w którym gospodarze zdobyli tylko 12 punktów, w dwóch kolejnych bardziej przeciwstawili się rywalom, przegrywając do 20 i 18. Obaj Polacy w składzie Slávii rozegrali cały mecz i byli najlepiej punktującymi zawodnikami na boisku. Łukasz Ciupa zdobył 15 punktów – 2 w polu zagrywki, 3 blokiem oraz 10 atakiem (63% skuteczności). Siatkarz pięciokrotnie przyjmował piłkę z 60-procentową skutecznością. Łukasz Pietrzak zapisał na swoim koncie 13 oczek – zaserwował asa, raz zablokował atak rywali oraz skończył 11 z 19 ataków (58% skuteczności). Liderzy utrzymali ośmiopunktową przewagę nad Spartakiem Myjava, jednak mają od niego o jeden mecz rozegrany mniej.

Zobacz również:
Wyniki i tabela rywalizacji o miejsca 5-10 ligi słowackiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved