Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja: Marcin Kryś z wygraną na koniec rundy zasadniczej

Słowacja: Marcin Kryś z wygraną na koniec rundy zasadniczej

fot. VK KDS ŠPORT Košice

W lidze słowackiej siatkarzy zakończyła się runda zasadnicza. Szczęśliwie zakończyła ją ekipa Marcina VK KDS Šport Košice, która w czterech setach pokonała lidera tabeli. Porażkę poniosła natomiast drużyna Łukasza Pietrzaka i Łukasza Ciupy – Slávia Svidník, powodując spadek z czwartego na piąte miejsce w tabeli. W rozgrywkach siatkarek ruszyła druga część sezonu. W rywalizacji o miejsca 1-4 doszło do małej niespodzianki, a w grupie walczącej w przedziale miejsc 5-8 zwycięstwo odniósł zespół Michaliny Jagodzińskiej – MŠK Oktan Kežmarok.

Mimo że drużyna Marcina Krysia zdobyła komplet punktów, w ostatnim spotkaniu nie zdołała wyprzedzić liderów z Prievidza. Na koniec zmagań rundy zasadniczej różnica pomiędzy drużynami wyniosła trzy punkty. W ostatnim spotkaniu gospodarze zdołali tylko w pierwszej partii zagrać swoją siatkówkę. Na więcej ekipa VK KDS im nie pozwoliła. W całym spotkaniu nie brakowało błędów – w polu zagrywki, w ataku, ale to zawodnicy VK Prievidza mylili się częściej. Nie kończyli też akcji, co od razu wykorzystywali Kryś i spółka. Bardzo dobre spotkanie w szeregach przyjezdnych rozegrał Patrik Lamanec, który zdobył 19 punktów, w trudnych momentach mógł liczyć też na wsparcie Miroslava Jakubova (12 punktów). Z bardzo dobrej strony pokazał się też Marcin Kryś, który nieźle spisywał się w polu, a także przyjął 22 zagrywki ze skutecznością 63% i 41%.Z czwartego na piąte miejsce spadła po ostatniej kolejce drużyna Łukasz Ciupy i Łukasza Pietrzaka. Slávia Svidník przegrała na wyjeździe z plasującym się o miejsce niżej Spartakiem Myjava. Goście nie wykorzystali wielu swoich szans i trochę na własne życzenie przegrali pierwszą odsłonę, a mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej. W decydujących momentach ciężar gry po stronie Spartaka brał na siebie Jakub Petras (27 punktów). Po stronie gości prym wiedli Polacy, jednak nie byli w stanie odwrócić losów tego meczu. Zarówno Łukasz Ciupa, jak i Łukasz Pietrzak zdobyli po 18 punktów. Ten pierwszy do trzynastu ataków (43% skuteczności) dołożył trzy bloki i dwa asy serwisowe, natomiast drugi 16 razy punktował atakiem (57% skuteczności) i dwa razy zagrywką.

MIRAD PU Prešov dzięki wygranej za trzy punkty w meczu ze Spartakiem Komárno zdołał wskoczyć do pierwszej czwórki. W walce o „ósemkę” COP Trenčín pokonał MVK Zvolen i wskoczył na ósme miejsce, natomiast siatkarze VKP-SPU Nitra według planu pokonali ostatni w tabeli VKM Stará Ľubovňa.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi słowackiej mężczyzn

W lidze słowackiej kobiet rozpoczęła się już druga część sezonu. Po rozgrywkach zasadniczych zespoły zostały podzielone na dwie grupy – pierwsza walczy o miejsca 1-4, natomiast druga o miejsca 5-8. KV MŠK Oktan Kežmarok znalazł się w tym drugim zestawieniu, po tym jak w sezonie zasadniczym zajął piątą lokatę. W pierwszym meczu kolejnego etapu drużyna polskiej libero pokonała we własnej hali Hit UCM Trnava. Dopóki miejscowe utrzymywały zagrywkę na dobrym poziomie, wszystko szło po ich myśli. Jednak w trzecim secie przyszło załamanie. Siatkarki Oktanu nie kończyły praktycznie w ogóle swoich akcji, zupełnie pogubiły się w swojej własnej grze, dlatego zespół z Trnavy nie miał najmniejszych problemów, by przedłużyć spotkanie. W kolejnej partii Jagodzińska i spółka wróciły do swojej skutecznej gry i zamknęły rywalizację w tym meczu. Do wygranej swoją ekipę poprowadziło trio Kubova/Jakabova/Zatkova. Michalina Jagodzińska przyjęła 23 zagrywki ze skutecznością na poziomie 63% i 43%. W drugim spotkaniu tego zestawienia UKF Nitra w czterech setach pokonał VK Prešov.

Zobacz również:
Wyniki II rundy (5-8) ligi słowackiej kobiet

W grupie, która finalnie powalczy o mistrzostwo Słowacji, swoją dominację potwierdzają siatkarki Slávia Bratysława, które pokonały w trzech setach VK Nové Mesto nad Váhom. Małą niespodziankę sprawiła ekipa VTC Pezinok – Bilíkova, która w tie-breaku pokonała drugą z bratysławskich drużyn, która również wiodła prym w dotychczasowych rozgrywkach. Po dwóch zupełnie nieudanych partiach i wysoko przegranej rywalizacji w nich VC FTVŠ UK Bratysława wrócił do gry i zdołał doprowadzić do tie-breaka, w którym jednak musiał uznać wyższość rywalek.

Zobacz również:
Wyniki II rundy (1-4) ligi słowackiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved