Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacja: Marcin Kryś lepszy w „polskim” pojedynku

Słowacja: Marcin Kryś lepszy w „polskim” pojedynku

W 12. kolejce słowackiej ekstraklasy siatkarzy VK KDS Šport Košice z Marcinem Krysiem w składzie zrewanżował się Slavii Svidnik za porażkę w pierwszej rundzie i pokonał ją 3:0 na wyjeździe. Słabszy mecz zaliczyli w barwach Slavii Łukasz Ciupa i Łukasz Pietrzak. Oktan Kežmarok z Michaliną Jagodzińską w składzie przegrał szósty mecz w tym sezonie.

W słowackiej ekstraklasie siatkarek rozegrano 9. kolejkę spotkań. Oktan Kežmarok z Michaliną Jagodzińską w składzie przegrał szóste spotkanie w tym sezonie. We własnej hali podopieczne trenera Ondreja Spišaka uległy 2:3 VK Nové Mesto nad Váhom, z którym sąsiadują w tabeli. Oktan nadal zajmuje 6. miejsce na osiem drużyn w tabeli, mając na swoim koncie 11 punktów. 21 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Denisa Martakova, punkt mniej Veronika Richweissova. W zespole gospodyń wyróżniała się Veronika Jakabova, która zdobyła 19 punktów. Polska libero grała całe spotkanie, notując dwa błędy w przyjęciu oraz 48% przyjęcia dokładnego i 40% pozytywnego.

Liderem pozostaje Slavia Bratysława, która 3:0 pokonała Hit Trnava. Dobre spotkanie rozegrała Zuzana Sepelova, która zdobyła 11 punktów. Punkt mniej od Slavii ma inny klub ze stolicy Słowacji, STRABAG, który również w trzech setach wygrał w Nitrze z miejscowym zespołem UKF. W ostatnim spotkaniu tej kolejki VK Prešov przegrał w trzech setach we własnej hali z VTC Pezinok – Bilíkova.

W 12. kolejce słowackiej ekstraklasy siatkarzy doszło do „polskiego” pojedynku. VK KDS Šport Košice z Marcinem Krysiem w składzie pokonał na wyjeździe Slavię Svidnik 3:0, rewanżując się rywalom za porażkę w I rundzie. 16 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Patrik Lamanec, a polski libero zanotował świetne statystyki w przyjęciu – 81% pozytywnego i 63% dokładnego, popełniając przy tym dwa błędy.

W zespole Slavii Łukasz Pietrzak zdobył 7 punktów, kończąc zaledwie 5 z 20 swoich ataków i dokładając do tego dwa asy serwisowe. Łukasz Ciupa punktował ośmiokrotnie w ataku przy skuteczności 38%. W przyjęciu zaliczył trzy błędy oraz 58% pozytywnego przyjęcia i 50% dokładnego. Zespół z Koszyc aktualnie jest na 2. miejscu w tabeli z pięcioma punktami straty do lidera. Slavia spadła na 5. miejsce w tabeli i ma 4 punkty mniej od sobotniego rywala.

Liderem pozostaje zespół VK Prievidza, który wygrał po raz jedenasty w tym sezonie, pewnie w trzech setach pokonując we własnej hali Spartaka Myjava. 14 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Jakub Ihnat, punkt mniej Filip Mačuha. W pozostałych meczach tej serii spotkań MIRAD PU Prešov pokonał na wyjeździe 3:0 VKM Stará Ľubovňa, VKP-SPU Nitra rozprawił się w trzech setach z MVK Zvolen, a Spartak Komarno również 3:0 wygrał we własnej hali z COP Trenčín.